Створено: 06 квітня 2015 Автор: Юрій Мартинюк

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про дерегуляцію бізнесу», в одному з пунктів якого йде мова про заборону вилучення серверів без прямої вказівки суду.

Даний закон набуде чинності з моменту його публікації в офіційних урядових джерелах, таких як вісник ВРУ або «Голос України».
В змісті документі йдеться, що тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин може здійснюватися тільки в тому випадку, якщо вони входять до переліку предметів, зазначених в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку.
Слід зазначити, що авторами даної норми є адвокати ЮК «Юскутум» Артем Афян і Дмитро Гадомський. На їхню думку, завдяки цьому кроку скоротиться кількість вилучень серверів при обшуках і блокування роботи компаній, що перевіряються.
Раніше правоохоронні органи могли вилучати сервера під приводом виявлення, наприклад, порнографічних матеріалів або порушення авторських прав. При цьому міліція могла не мати будь-яких підтверджень своїх претензій. На думку юристів, це була одна з найпоширеніших корупційних схем в правоохоронних органах. Після вступу в силу закону про дерегуляцію, міліція зможе отримувати інформацію з комп'ютерів і серверів підозрюваних у режимі тимчасового доступу - тобто, просто зробити образ диска. Вилучити технічні засоби зможуть тільки після отримання відповідного дозволу від слідчого судді та строго у відповідності з задокументованим переліком вилучається обладнання. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ