Створено: 02 квітня 2015 Автор: Юрій Мартинюк

Через постійні суперечки щодо дати подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування, яка надіслана поштою, Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо даного моменту.
Згідно даного роз’яснення, датою подання заяви про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування, яка направлена поштою, вважається дата її надходження до органу фіскальної служби.

Відповідно до п. 153 Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1242, факт і дата надходження документа до установи обов’язково фіксуються за правилами, зазначеними в п. 82 даної Інструкції. Згідно з п. 82 Інструкції визначено, що відмітка про надходження документа до установи проставляється від руки або за допомогою штампа, автоматичного нумератора на лицьовому полі у правому кутку нижнього поля першого аркуша оригіналу документа. Елементами зазначеного реквізиту є скорочене найменування установи - одержувача документа, реєстраційний індекс, дата (у разі потреби - година і хвилини) надходження документа. У разі застосування автоматизованої системи реєстрації зазначена інформація наноситься за допомогою штрих-коду.
Отже, якщо заява про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування направлена поштою, то датою подання такої заяви вважається дата її надходження до органу доходів і зборів, яка проставляється на першому аркуші оригіналу документа
Тому при направленні даної заяви поштою, слід враховувати той час, який пройде, доки дана заява буде доставлена до органу фіскальної служби. І для того, щоб не помилитись з датою – обов’язково надсилайте таку заяву рекомендованим листом.
Також потрібно пам’ятати, що відповідно до п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України, заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено даним кодексом, наступними способами:
1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ