Створено: 02 квітня 2015 Автор: Ірина Троцька

МВС наказом від 30.12.2014 р № 1417 затвердило нову редакцію Правил пожежної безпеки в Україні.
Цей наказ вже зареєстровано в Мін’юсті за №252/26697, однак чинності він набуде лише після офіційного опублікування.

Нагадаємо, зараз в Україні діють Правила пожежної безпеки, затверджені наказами Міністерства надзвичайних ситуацій від 19.10.2004 р. № 126 і від 24.02.2012 р № 537.
З набуттям чинності вищевказаного наказу МВС вони втратять чинність.
Згідно з Правилами пожежної безпеки № 1417, керівник підприємства повинен визначити обов'язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки, призначити відповідальних за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, дільниць, технологічного та інженерного устаткування, а також за утримання і експлуатацію засобів протипожежного захисту.
Обов'язки щодо забезпечення пожежної безпеки, утримання та експлуатації засобів протипожежного захисту передбачаються в посадових інструкціях, обов'язки, положеннях про підрозділ.
На кожному об'єкті відповідним документом (наказом, інструкцією і т. п.) повинен бути встановлений протипожежний режим. Для кожного приміщення об'єкта повинні бути розроблені і затверджені керівником інструкції про заходи пожежної безпеки, з якими слід ознайомлюватись під час інструктажів (містять вимоги про обов'язки і дії працівників у разі виникнення пожежі, вимоги щодо утримання евакуаційних шляхів і виходів та ін.)
Правила є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.
Ще один новий акт в цій сфері від Мінінфраструктури: Наказом від 21.01.2015 № 11 затверджено нові Правила пожежної безпеки для підприємств та організацій автотранспорту.
Цей наказ так само набуде чинності з дня його офіційного опублікування. Дія його поширюється на суб’єктів господарювання, які утримують та (або) експлуатують КТЗ (колісні транспортні засоби).
Документом передбачено, що всі види протипожежної техніки і протипожежного устаткування, які застосовують для запобігання пожежам та їх гасіння, повинні мати сертифікати. Надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення суб'єкти господарювання здійснюють на підставі ліцензії.
Зазначається також про те, що у приміщеннях на видних місцях біля телефонів слід вивішувати таблички із зазначенням номера телефону «101» для виклику пожежно-рятувальної служби.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ