Створено: 20 березня 2015 Автор: Аліна Стовба

До Конституційного Суду України надійшло конституційне звернення щодо тлумачення положень ст. 50 Кримінального процесуального кодексу.

Автор звернення, адвокат Вадим Маркевич, вважає, що на практиці виникають розбіжності щодо документів, якими потрібно підтверджувати повноваження захисника у кримінальному провадженні.
Так, згідно ч.1 ст. 50 Кримінального процесуального кодексу повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні підтверджуються:
1) свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю;
2) ордером, договором із захисником або дорученням органу (установи), уповноваженогозаконом на надання безоплатної правової допомоги.
Але, як зазначає В.Маркевич, на практиці доводиться зустрічатися з різним тлумаченням вказаного положення закону України.
Так, на думку деяких колег Вадима Маркевича, повноваження захисника мають бути обов'язково підтверджені свідоцтвом про право на зайняття адвокатської діяльністю та (за вибором) одним із документів:
- ордером;
- договором із захисником;
- дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
В той же час, є і інша думка, відповідно до якої повноваження захисника мають бути обов'язково підтверджені свідоцтвом про право на зайняття адвокатської діяльністю, ордером та (за вибором) одним із документів:
- договором із захисником;
- дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Таким чином розбіжність полягає в обов'язковості (чи необов'язковості) ордеру для підтвердження повноважень захисника.
Насьогодні, звернення розглядається в Секретаріаті КСУ.
Із повним текстом звернення можна ознайомитись за посиланням: http://ccu.gov.ua/doccatalog/document?id=268204 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ