Створено: 06 березня 2015 Автор: Аліна Стовба

Вчора був прийнятий  Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення».

Тепер державна реєстрація похідного речового права на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, право власності на яку виникло та оформлено до 1 січня 2013 року, здійснюється одночасно з держреєстрацією права власності на таку земельну ділянку.
Якщо заява про реєстрацію прав та їх обтяжень буде подана набувачем похідного речового права на земельну ділянку с/г призначення, то заявнику не потрібно надавати документ, на підставі якого виникло право власності. Таку реєстрацію можуть здійснювати нотаріуси, незалежно від нотаріального посвідчення договору, на підставі якого виникає таке право.
Також, КабМін протягом цього року, повинен забезпечити автоматизоване перенесення записів Державного реєстру земель до Державного реєстру прав.
З моменту автоматизованого перенесення відповідної інформації перенесені записи вважаються відомостями Державного реєстру прав, а права на відповідні земельні ділянки – зареєстрованими (крім випадків, коли права на такі земельні ділянки зареєстровані вДержавному реєстрі прав після 1 січня 2013 року).
Так, будуть внесені зміни в ЗУ «Про нотаріат», які наділять нотаріусів повноваженнями щодо можливості здійснювати пошук у Державному земельному кадастрі відомостей про зареєстровану земельну ділянку та за його результатами за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру формує витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, перший примірник якого залишається у справі державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса. Аналогічні дії щодо пошуку та формування витягу нотаріус може здійснювати під час вчинення нотаріальних дій щодо земельної ділянки (крім посвідчення заповіту) та/або під час здійснення державної реєстрації речових прав на земельну ділянку. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ