Створено: 04 березня 2015 Автор: Аліна Стовба

 Указом від 03.03.2015 р. № 119/2015 Петро Порошенко створив Конституційну комісію, яка буде спеціальним допоміжним органом при Президентові України.

Президент до 12 березня повинен затвердити персональний склад комісії. До якого можуть увійти представники парламентських круп і фракцій, уряду, Верховного суду, Ради суддів, профільних університетів та науковці.
Вже відомо, що керівником комісії буде спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман. Також до складу увійдуть два заступники та секретар цієї комісії.
Основним завданням Комісії буде розробка проекту змін до Конституції України, які будуть затверджуватись Верховною Радою України. Під час розробки таких змін, Комісія буде співпрацювати з усіма допоміжними органами, які створені Президентом, а також державними органами, громадськими об`єднаннями, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.
Також, Комісія буде зобов`язана постійно інформувати громадськість про результати своєї роботи та прийнятті рішення.
"Рішення щодо зміцнення судової гілки влади, її незалежності, рішення про антикорупційні кроки влади мають бути доповнені дуже важливою складовою — реформою місцевого самоврядування, реформою про децентралізацію влади", - зазначив у своєму спеціальному зверненні Петро Порошенко.
За останні десять років це вже третя спроба проведення конституційних реформ за допомогою Конституційної комісії.
Так, Віктор Ющенко у 2007 році створив національну конституційну раду. Віктор Янукович, в свою чергу, створював спеціальну конституційну асамблею. Але жоден з зазначених органів не виправдав покладених на нього сподівань. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ