Створено: 02 березня 2015 Автор: Аліна Стовба

Кабінет Міністрів розробив програму,яка запроваджує нову процедуру оформлення житлових субсидій. Про це, 28 лютого на засіданні уряду повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

По-перше, передбачається розширення кола громадян, які будуть мати право на субсидію. Будуть скасовані обмеження для громадян, які мають у власності два житлових приміщення, два автомобіля, наявності у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не навчаються, не працюють і не перебувають на обліку як безробітні та здійснення покупки товарів, робіт та послуг на суму понад 10 прожиткових мінімумів.
Також право на субсидію з`являється в орендарів, які уклали відповідний договір оренди житла.
По-друге, значно спростили процедуру оформлення субсидій.
Якщо раніше потрібно було подавати значну кількість документів, в тому числі анкету з 90 запитань, то тепер все буде значно простіше.
Призначення субсидій буде здійснюватися на основі двох документів: заяви та декларації, яка має спрощену форму. Перевірка достовірності даних вказаних в декларації буде здійснюватися органами соціального захисту вже після призначення субсидії.
Вже в квітні кожен громадянин,одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв, отримає бланк заяви та декларації .
По-третє, субсидії запроваджуються на 12 місяців, а не на опалювальний сезон,як це було раніше. Також скасовується необхідність кожен рік оновлювати свої дані, тобто встановлюється автоматичний принцип надання субсидії на новий період. Але це за умови, що майновий та фінансовий стан громадянина не змінився.
Якщо органи соціального захисту під час перевірки достовірності поданих даних знайдуть неповні або недостовірні відомості щодо доходів/витрат зареєстрованих у приміщенні осіб, тоді заявник повинен повернути надміру перераховану суму субсидії у подвійному розмірі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ