Створено: 25 лютого 2015 Автор: Аліна Стовба

Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства, тягар доказування в податкових спорах покладається на посадовців. Але, на практиці, ця норма ігнорується, оскільки судді вважають, що юристи неправильно тлумачать законодавчі приписи.

Відбувся круглий стіл, присвячений податковому законодавству, під час якого юристи обговорили порядок застосування ч.2 ст.71 КАСУ.
Частиною другою статті 71 КАСУ передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Адвокати заявляють, що на практиці доказувати правильність своєї позиції доводиться саме їхнім клієнтам, тоді як податківцям достатньо просто заявити про наявність того чи іншого порушення.
Цікавим є те, що податкова надає суду акт, який містить посилання на внутрішні електронні базі Державної фіскальної служби, доступ до яких закритий для адвокатів та звичайних громадян.
Крім того, такий акт, як правило, може містити припущення про правопорушення, на які суд може посилатися в своєму рішенні.
Захисники впевнені, що при звинуваченні у правопорушенні має бути вирок. Усі інші припущення суд повинен визнавати безпідставними.
В свою чергу, голова Асоціації суддів адміністративних судів Дніпропетровської області Володимир Горбалінський зазначає, що на сьогодні юристи, які захищають інтереси платників податків, та посадовці по-різному розуміють зазначену норму.
Отже, якщо застосування ч.2 ст.71 КАС оспорюється, податківець має пояснити, чому він посилається саме на цю статтю.
Для цього платнику потрібно у своєму позові поставить питання про те, що податківець застосував не ту норму закону. Замість цього, як правило, позивач у своєму позові наводить контраргументи. А саме, зазначає, що податкова неправильно сприйняла та оцінила фактичні обставини справи. У такому випадку, застосуванню підлягає ч.1 ст.71 КАС, в якій зазначено, що позивач має довести, що обставини, на які він посилається в позові, існують, що вони не суперечать закону та мають трактуватися так, як трактує їх він, а не інакше. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ