Створено: 24 лютого 2015 Автор: Аліна Стовба

У Верховній Раді України зареєстрований проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення № 2212 від 23.02.15.

У законопроекті зазначено, що пенсіонерам, які працюють,потрібно виплачувати пенсії в розмірі 85%, але не менше прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб.
Також пропонують скасувати виплати спецпенсій пенсіонерам, які продовжують працювати. А саме, народним депутатам, державним службовцям і прирівняним до них особам, суддям, прокурорам та іншим особам, які мають право на спецпенсії. Але, такі зміни не буде стосуватись держслужбовців у Міноборони, Збройних силах України та правоохоронних органах в особливий період.
Окрім того, планується поступове підвищення на 5 років (щороку на півроку) пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію, а також поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років.
Слід зазначити, що для обчислення пенсії будуть застосовувати середню заробітну плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки.
В свою чергу, Міністр соціальної політики України Павло Розенко заявив, що позбавлення працюючих пенсіонерів спецпенсій, зумовить омолодження і державного апарату, і суддівського, і прокурорського корпусу.
Щодо скасування пенсій звичайним працюючим пенсіонерів, то Розенко зазначив: «Це несправедливо в наших умовах. Хоча в Європі якщо ти працюєш – то ти працюєш, якщо ти пенсіонер – то ти пенсіонер».
Метою запровадження таких змін є стабілізація фінансового стану бюджету Пенсійного фонду України.
Якщо ВРУ підтримає  законопроект, він набуде чинності вже з 1 березня 2015 року. 

Коментарі  

 
0 #1 внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпеченнянадія 22.03.2015, 18:22
Я інвалід третьої групи з дитинства, отримую два види пенсійних виплат: соціальну допомогу по інвалідності (УСЗН) та пенсію по втраті годувальника ( УПФУ) , яи можу при цьому працювати на посаді державного службовця?
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ