Створено: 18 лютого 2015 Автор: Аліна Стовба

Президент України Петро Порошенко наклав вето на Закон України "Про внесення змін до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який передбачав право дострокового виходу на пенсію за віком, жінок, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.

Свою позицію Петро Порошенко виклав у відповідних пропозиціях до цього Закону, які опубліковані на сайті Верховної Ради України (проект №1086).
Президент України зазначає, що наявність протягом останніх років дефіциту бюджету Пенсійного фонду України, який покривається за рахунок коштів державного бюджету, унеможливлює підписання вищезгаданого Закону. Крім того, наразі, відсутнє фінансове забезпечення реалізації запропонованих змін. Оскільки, за інформацією Кабінету Міністрів України, це потребуватиме у 2015 році додаткових видатків у розмірі 387,5 млн гривень.
Прийнятий закон також передбачає, що пенсіонер для нарахування пенсії за бажанням може надати довідку про заробітну плату, підтверджену первинними документами, за будь-які 60 календарних днів страхового стажу підряд до 1 липня 2000 незалежно від перерв. Верховна Рада продовжила строк протягом якого можно скористатися цим правом до 1 січня 2022 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ