Створено: 16 лютого 2015 Автор: Аліна Стовба

Як повідомляє газета The Independent, Рада з цивільних справ Великої Британії виступила з ініціативою створити онлайн-суд. У якому будуть розглядатися дрібні юридичні спори.

Ініціатори проекту, в свою чергу, зазначають, що натхненням для них слугував приклад компанії eBay, яка вирішує щороку 60 млн суперечок з використанням відповідної онлайн-системи
Серед переваг такого проекту виділяють раціоналізацію судового процесу, покращення доступу до правосуддя та заощадження коштів для Міністерства юстиції.
Для початку планується запустити пілотну схему, в рамках якої онлайн-суди розглядали б позови на суми до 25 тисяч фунтів стерлінгів. При розгляді справ у такому форматі, позивачі і відповідачі можуть не з`являтися до суду для давання свідчень. Але, передбачено проведення телефонних слухань, якщо в цьому буде потреба.
Рішення у таких справах пропонується ухвалювати після вивчення документів, поданих в електронному вигляді.
Міністерство юстиції Великої Британії позитивно відреагувало на нововедення та зазначають, шо наразі відрахування на судову систему в бюджеті королівства за 5 останніх років скоротились на 27%, а в наступному фінансовому році планується їх зменшення ще на 10%.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ