Створено: 13 лютого 2015 Автор: Ірина Троцька

Таке подорожчання зумовлене проведенням індексації тарифів на проїзд залізничним транспортом у поїздах внутрішнього сполучення. Про це під час брифінгу повідомив начальник департаменту пасажирських перевезень далекого сполучення Укрзалізниці Ігор Бреус.

Міністерство інфраструктури затвердило разове підвищення у 2015 році тарифів на проїзд у пасажирських поїздах внутрішнього сполучення на 21% порівняно з 2014 роком – таку інформацію вдалось отримати УНІАН від джерела в міністерстві .
Передбачається, що таке підвищення відбудеться через 2-2,5 місяці після узгодження відповідного наказу міністерства в уряді, який набуде чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції та публікації в газеті "Урядовий кур'єр".
Раніше І.Бреус повідомляв, що індексувати тарифи будуть в три етапи: з 1 березня на 6 %, з 1 квітня на 7 % та з 1 травня на 6,5 % з урахуванням інфляції.
Індексація стосуватиметься проїзду у всіх категоріях вагонів, окрім вагонів 1 класу поїздів Інтерсіті+. У вагонах 2 класу поїздів Інтерсіті+ (ІС+) тарифи планується підвищити в один етап – з 1 березня на 5,2 %.
Бреус І. уточнив, що вплинуло на відсоток індексації. За його словами, при індексації тарифів враховано рівень інфляції, ріст цін виробників та фінансові можливості населення. Він додав, що навіть в розвинених країнах світу, наприклад Німеччині, Франції тарифи відповідають собівартості перевезень лише на 40%-50%, але у цих країнах діють механізми компенсації з держбюджету витрат перевізнику: чи то на закупівлю рухомого складу за державні кошти, чи то у розвиток інфраструктури. «В Україні ж перевізнику не компенсують повністю навіть за перевезення пільговиків, зокрема 2014 року повернуто лише 30% витрачених коштів за їх проїзд у дальньому сполученні», – зауважив Ігор Бреус.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ