Створено: 12 лютого 2015 Автор: Аліна Стовба

 

Верховна Рада України прийняла ЗУ «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо місця відкриття спадщини»(проект №1534).

Даний законопроект прийнятий з метою сприяння забезпеченню реалізації спадкових прав для мешканців зони АТО, Криму та переселенців.
Тепер, в передбачених законом випадках, місцем відкриття спадщини буде місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні цього майна, або вимоги кредиторів. На підставі такої заяви, нотаріус відкриває спадкову справу, яку реєструє Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Але, такі зміни будуть стосуватися тільки громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією, зоні антитерористичної операції або переселилися з зазначених територій.
Нагадаємо, наразі в статті 1221 Цивільного кодексу України зазначено, що спадщина відкривається за останнім місцем реєстрації спадкодавця.
Крім того, тепер для визнання спадщини відумерлою, орган місцевого самоврядування повинен звернутися до суду, за місцем знаходження нерухомого майна, з заявою про визнання спадщини відумерлою. Замість подання такої заяви за місцем відкриття спадщини.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ