Створено: 12 лютого 2015 Автор: Аліна Стовба

Сьогодні був прийнятий в другому читанні Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування органів внутрішніх справ” (проект №1550).

Як зазначив голова Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін, під час підготовки законопроекту до другого читання до нього надійшло 11 пропозицій, 2 з яких були враховані.
Відповідно до цього Закону будуть запровадженні такі зміни:
1) усі існуючі наразі спеціальні підрозділи внутрішніх справ об’єднуються у єдиний універсальний спеціальний підрозділ міліції – особливого призначення;
2) кримінальній міліції та міліції громадської безпеки, які мають власні управлінські апарати, надаються повноваження, якими наразі наділені Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України, транспортна міліція, уповноважені органів внутрішніх справ у справах дітей;
3) органи внутрішніх справ позбавляються невластивих їм повноважень, зокрема тих, якими наділені підрозділи ветеринарної міліції тощо.
Таким чином, ліквідовується спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України, транспортна та ветеринарна міліція.
Тобто відбудеться закріплення функцій спеціальних підрозділів до інших відділів у структурі Міністерства внутрішніх справ. При цьому всі оперативні напрацювання будуть збережені.
Заступник Міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе зазначила, що також планується на базі "Сокола" створити універсальний міліцейський спецназ, схожий на американський та канадський SWAT.
Тобто, наразі відбувається оптимізація структури МВС з метою уникнення дублювання функцій цих підрозділів, шляхом об’єднання та утворення на їхній базі єдиного універсального спеціального підрозділу міліції.
Але, за словами Згуладзе даний проект не є реформою МВС. Це лише перші кроки, які можна здійснити без значних видатків з бюджету.
Зауважимо, що поки що офіційний текст проекту на сайті ВРУ відсутній.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ