Створено: 11 лютого 2015 Автор: Аліна Стовба

 

10 лютого 2015 року набула чинності Постанова Кабінету міністрів України, яка передбачає збільшення грошового забезпечення та  можливість отримувати додаткову винагороду за знищення військової техніки супротивника для учасників АТО.

У Постанові № 24 від 31.01.2015 р.«Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій» зазначено, що за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у відсотках місячного грошового забезпечення.

Розмір винагороди визначається виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії та повинен становити не менш як 3 тис. гривень на місяць. У разі коли військовослужбовець, особа рядового або начальницького складу, що брали безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду менше одного календарного місяця, розмір винагороди визначається пропорційно дням участі виходячи з її розміру, що становить не менш як 3 тис. гривень.
Постанова передбачає розмір додаткових винагород при виконанні окремих бойових завдань. Наприклад, за безпосередню участь в бойових діях, військові отримають 1000грн (за сутки).
За успішне виконання завдання бойовими підрозділами, розмір виплат, прив’язаний до мінімальної заробітної платні. Наприклад, якщо бригада успішно виконала завдання, вона отримує додатково 365 тисяч гривень, полк – 243 тисячі гривень, батальйон – 121 тисячу гривень, рота – 60 тисяч гривень».
Також виділяють виногороду за виконання завдань по знищенню військової техніки супротивника. Так, за знищення автомобіля винагорода складає —12 тис. грн.; танка —48 тис. грн; реактивної системи залпового вогню — 60 тис. грн; бойового літака —121 тис. грн.
Наразі, наступним кроком до практичної реалізації таких виплат є розробка та затвердження інструкції щодо визначення і порядку виплати відповідних грошових винагород, якою буде чітко регламентовано порядок і процедура виплат цих коштів.
Як зазначив міністр оборони України Степан Полторак, робота над такою інструкцією вже розпочалась .  

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ