Створено: 03 лютого 2015 Автор: Аліна Стовба

Такі зміни передбачені проектом ЗУ «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо місця відкриття спадщини» №1534 від 22.12.2014,який  сьогодні був прийнятий за основу.

Зокрема, після прийняття Закону будуть внесені зміни до Цивільного Кодексу України. А саме, місцем відкриття спадщини буде місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні цього майна, або вимоги кредиторів. На підставі отриманої першої заяви нотаріус заводить спадкову справу, яка підлягає державній реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України
Автори законопроекту вважають, що наявність в Україні Спадкового реєстру забезпечить можливість будь-якого нотаріуса, незалежно від розміщення державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса ,перевірити наявність заведеної спадкової справи.
В основу нововедень покладена ідея спрощення процедури оформлення спадщини саме для громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією, зоні антитерористичної операції або переселилися з зазначених територій. Але наразі невідомо, який буде остаточний варіант проекту і чи буде він стосуватися всіх громадян чи тільки вищезазначених.
Оскільки, депутати зазначають, що таке спрощення процедури оформлення спадщини може стати підгрунтям для роботи шахраїв, законопроект будуть допрацьовувати до другого читання.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ