Створено: 03 лютого 2015 Автор: Ірина Троцька

На сайті Кабміну з’явилось повідомлення про те, що громадяни РФ в'їжджатимуть до України виключно за закордонними паспортами.
Відповідну постанову від 30 січня 2015 р. за № 23 підписав Арсеній Яценюк.
Цією постановою зупинено дію окремих положень Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації від 16 січня 1997 року.

Зокрема, з 01 березня 2015 року не діятимуть пункти 1 і 5 з переліку документів, на підставі яких громадян Російської Федерації могли в'їжджати, виїжджати, перебувати і пересуватися територією України:
1. Паспорт громадянина Російської Федерації.
5. Свідоцтво про народження (для дітей віком до 14 років) із зазначенням належності до громадянства Російської Федерації.
«Ми вилучаємо внутрішній паспорт і свідоцтво про народження як підставу для перетину українського державного кордону» - пояснив зміни Прем’єр.
Положення щодо решти шести зазначених у двосторонній Угоді документів громадян РФ для в'їзду на територію України, наприклад, дипломатичний та службовий паспорт, залишаються чинними.
Прем’єр-міністр України наголосив на необхідності посилення контролю на українсько-російському кордоні і «запровадження європейських правил перетину державного кордону, в тому числі громадянами Російської Федерації».
Зміни відбулися на «прохання» президента Росії Володимир Путін, який раніше «просив перейти на перетин державного кордону виключно за закордонними паспортами»: «Що ж, ми його прохання почули. Тепер необхідно, щоб російські громадяни, як і просив Володимир Путін, користувалися виключно закордонними паспортами».
На меті таке нововведення має посилення контролю на кордоні та забезпечення інтересів національної безпеки України.
Крім того, термін перебування громадян РФ, прибулих до України відтепер буде контролюватись Державною міграційною службою України разом із Державною прикордонною службою.
КМУ зобов’язало також Міністерство закордонних справ проінформувати Росію про зупинення дії окремих положень Угоди про безвізові поїздки громадян України і РФ.
За інформацією Голови Державної прикордонної служби України, у 2014 році не пропущено через державний кордон 15500 громадян РФ. Озвучив Віктор Назаренко дані і за 2015 рік: «Цього року нами не пропущено 2895 громадян, із них 432 громадянина Російської Федерації. За дорученням правоохоронних органів ми затримали 318 громадян, які можливо причетні до терористичної діяльності».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ