Створено: 27 січня 2015 Автор: Ірина Троцька

ДФС роз’яснила порядок оподаткування доходів, отриманих волонтером у вигляді благодійної допомоги.

Згідно розміщеного на сайті податкового органу повідомлення, кошти, отримані благодійниками - фізичними особами на їх банківські рахунки на благодійну допомогу, та не використані ними у строк до 31 грудня (включно) року, наступного за роком, у якому завершено антитерористичну операцію, повинні бути перераховані ними до Державного бюджету України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Регулює питання оподаткування благодійної допомоги Податковий кодекс України. У зв’язку з проведенням АТО було запроваджено ряд змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» та пункту 2-1 розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» та затверджено Порядок формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції.
Згідно з підпунктом «б» п.п. 165.1.54. п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума (вартість) благодійної допомоги отриманої благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", для надання благодійної допомоги на користь осіб, визначених у підпункті "а" цього підпункту(до якого віднесені військовослужбовці, переселенці та ін.) (безпосередньо таким особам або через інші органи), у розмірі, фактично використаному на такі цілі, та на відшкодування документально підтверджених витрат таких благодійників, пов'язаних із наданням зазначеної благодійної допомоги. Правила цього підпункту застосовуються також до благодійної допомоги, отриманої зазначеними благодійниками - фізичними особами у звітному податковому році, що передує року їх внесення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції.
Зазначені доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня (включно) року, наступного за роком, у якому завершено антитерористичну операцію.
Як бачимо, хоча АТО ще не завершилась, законодавці і фіскальна служба вже "подбали" про благодійні кошти наперед.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ