Створено: 26 січня 2015 Автор: Аліна Стовба

Рішенням Кабміну було ліквідовано Державну виконавчу та Державну реєстраційну службу, а працівників та керівників органів юстиції очікує процедура оцінки ефективності їх роботи та скорочення.
Після такої ліквідації, повноваження зазначених служб перейдуть до міністерства юстиції.

Тобто, розпочався, вже анонсований раніше процес оптимізації Міністерства юстиції. Головними проблемами наразі є низька мотивація у співробітників, корупція на місцях, слабка організаційна структура та надлишкова кількість управлінського апарату. Через це очікується скорочення центрального апарату Мін’юсту на 20% і територіальних органів юстиції на 10%.
Окрему увагу будуть приділяти процесу переведення співробітників органів юстиції до нової структури.
В основу буде покладено оцінювання діяльності працівників. В першу чергу, це торкнеться областей. Буде надана оцінка всім керівникам головних управлінь юстиції, їх заступникам, керівникам державних виконавчих служб, реєстраційних служб. Всі будуть мати можливість перейти в нову структуру та отримати підвищення. «Але за однієї умови. Якщо ви були ефективними в тих складних умовах, які існували в минулому році. Якщо ви не займалися бюрократією, побутовою корупцією, та надавали відповідні сервіси громадянам належним чином», - зазначив міністр юстиції.
Нова кадрова політика буде здійснюватися Кадровою комісією, яку очолить майбутній заступник міністра юстиції Гія Гецадзе. Окрім того, при Мін’юсті буде створений Моніторинговий центр. До роботи в цій структурі долучаться фахівці програми USAID та представники громадських антикорупційних організацій. Протягом реорганізації, яка триватиме близько 4-5 місяців, Центр надаватиме оцінку якості надання послуг органами юстиції через прозору систему - опитування громадян. При виході з органів юстиції працюватимуть мобільні групи, які будуть оцінювати якість роботи відповідних територіальних органів юстиції. Ця оцінка буде врахована при оцінюванні роботи органів юстиції. Однією з основних функцій такого центру буде боротьба з корупцією.
Щодо Державної виконавчої служби, то наразі, ще розробляється проект її реформування. А поки відомо, що виконавча система буде змішаною. Тобто виконанням рішень будуть займатися не тільки державні виконавці, а й приватні.
Така система є непопулярною для країн ЄС. Проте, як зазначають експерти, для пострадянських держав, краще будувати саме таку змішану систему. Через те, що наше населення ще не звикло до захисту своїх інтересів не державою, а приватними фірмами. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ