Створено: 23 січня 2015 Автор: Іван Луцюк

Парламент збирається надати захист лотерейним операторам від потенційних конкурентів. Тепер, для того, щоб самостійно вести лотерейний бізнес, потрібно мати спеціальну ліцензію, яку можна отримати лише з певним рівнем досвіду. Таким чином жодний «новачок» не може розірвати це замкнуте коло. А це дуже хороша новина для вже існуючих лотерейних операторів.

Як повідомляє народний депутат Павло Кишкар (фракція ПП «Обєднання Самопоміч»), протягом 2013 року відрахування до держбюджету від проведення лотерей становить 321 млн грн. Крім цього, ця сума щорічно зростає. У відрахування до держбюджету не враховують податок від виграшу та інші податки, котрі сплачуються від провадження діяльності, тому фактична цифра становить близько 400 млн грн.
Нардеп вважає, що збереження лотерейної галузі та її часткове реформування в правовій галузі спричинить збільшення надходжень до держбюджету від проведення лотерей, які на кінець 2015 року становитимуть близько 4 млрд грн.
Наразі виникають труднощі стосовно регулювання діяльності лотерейних операторів, так як у 2012 р. був ухвалений закон «Про державні лотереї в Україні», але необхідні підзаконні акти не були прийняті. Продаж лотерей не припиняється, але як повідомляють експерти, оператори не платять за ліцензію на продаж.
Проблему із ліцензуванням Нардеп пропонує вирішити видавши законопроект № 1691 «Про організацію та проведення лотерей на території України».
Згідно з цим законопроектом ліцензія коштуватиме близько 10 млн грн./рік. На перший погляд завелика сума, але охочих отримати її буде багато. Крім цього, Нардеп повідомив, що таких ліцензій буде лише 5. Чому саме 5, Нардеп не пояснив. Але на сьогоднішній день вже 4 юридичні особи мають ліцензію: 3 приватній компанії та Ощадбанк. Скоріше за все, вони й придбають їх. Залишається ще одна вакантна ліцензія.
Але це ще не все. Для того, щоб отримати таку ліцензію оператор повинен надати відомості щодо пунктів розповсюдження своїх лотерей, що є нелогічним, адже спочатку потрібно отримати ліцензію, а вже тоді відкривати власні пункти. Проте, це не для наших законодавців. І останнім пунктом для операторів є те, що отримати таку ліцензію зможе лише особа, яка протягом останніх 10 років працює на лотерейному ринку. Таким чином «новачок» ні за яких умов не зможе вийти на ринок.
До цих всіх вимог згідно новим законопроектом потрібно ще додати урядовий проект № 1572 «Про букмекерську діяльність в Україні». Згідно з яким для отримання ліцензії на букмекерську діяльність потрібно мати не менше, ніж 50 контор та штат працівників не менше 6500 осіб. Все це сприяє підвищенню корупції, повідомляють у ВРУ.
У свою чергу законотворці обґрунтовують свої дії тим, що великі підприємства зможуть керувати такою вважливою сферою, яка може приносить величезні кошти в держбюджет. Проте, з іншого боку, чомусь ніхто не робить таких вимог у будівельній сфері, яка є не менш важливою, ніж лотерейна. Ні в кого не виникає ідеї надавати дозвіл на будівництво лише тим компаніям, що вже на цьому ринку протягом 10 років. Принаймні поки що не виникає.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ