Створено: 22 січня 2015 Автор: Аліна Стовба

Стало можливим отримання копій повісток та судових рішень Вищого адміністративного суду України не тільки в паперовому вигляді, а й в електронному.

«Тимчасовий регламент обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу» затверджений наказом ВАСУ від 20.01.2015 встановлює детальну процедуру користування такими послугами.
Першим кроком для осіб, які хочуть скористатися такою пропозицією буде реєстрація в Системі, яка розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України та подання до суду підписаної заяви про отримання на електронну адресу копії тексту судових рішень, повісток-викликів та повісток-повідомлень.
Якщо дані внесені при реєстрації будуть достовірними та повними, Системою автоматично генерується адреса електронної пошти Користувача у форматі: ідентифікаційний код юридичної особи або ідентифікаційний номер платника податків – фізичної особи (у разі відсутності ідентифікаційного номеру – серія та номер паспорту громадянина) "@mail.gov.ua".
Після цього користувач створює свій власний пароль доступу до поштової скриньки для користування системою.
Надалі, для користування Системою, Користувачу буде достатньо зайти на веб-портал Вищого адміністративного суду України або судової влади, відкрити розділ «Електронний Суд» та ввести логін та пароль. Якщо дані введені правильно, Користувач потрапить в свій «Персональний кабінет» в якому будуть знаходиться електронні копії процесуальних документів, скріплені електронним цифровим підписом .
Слід зазначити, що такі нововедення відбуваються в Україні в рамках програми «Електронний Суд». У майбутньому за допомогою такої програми, буде можливе отримання SMS повідомлень про дату та час розгляду судової справи, подання позовних заяв та інших процесуальних документів за допомогою e-mail та інше. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ