Створено: 20 січня 2015 Автор: Іван Луцюк

За таємне втручання в особисте життя наркокур’єру було сплачено €7,5 тис.

За прослуховування розмов громадянина Хорватії Європейський суд з прав людини визнав порушення права громадянина Хорватії, підозрюваного у наркотрафіку. За це позивач отримав грошову компенсацію.
ЄСПЛ заявив, що хорватські суди необґрунтовано дозволили органам влади вести таємне прослуховування телефонних розмов особи, яка лише підозрювалась у наркотрафіку. Суд визнав порушення ст. 8 Європейської конвенції по правах людини (право на повагу особистого та сімейного життя, проживання та кореспонденції) та зобов’язав сплатити позивачу моральну компенсацію у розмірі €7,5 тис. (майже 140 тис. грн.) та приблизно €2 тис. (36,6 тис. грн.) судових витрат.
Згідно з судовим рішенням, хорват, який служив на океанському торговому судні, підозрювався у наркотрафіку між Латинською Америкою та Європою. За проханням органів влади в 2007 р. суддя, котрий проводив розслідування, дав дозвіл на прослуховування підозрюваного та таємне стеження за ним. Дозвіл тричі поновлювався та подовжувався. Суд стверджував, що «не можна вести розвідку за допомогою інших засобів».
Позивач арештували в січні 2009 р. Під час кримінального процесу за звинуваченням у відмиванні грошей та наркотрафіку позивач вимагав ліквідувати з матеріалів справи результати прийнятих стосовно нього секретних заходів, так як, на його думку, не було потреби у їх здійсненні.
Його клопотання було відхилене і в грудні 2009 року його визнали винним по представленим звинуваченням, приговорили до 9 років позбавлення волі. Судове рішення базувалось на показаннях свідків, доказах, отриманих внаслідок обшуків та таємних заходів. Апеляційна інстанція (Верховний суд Хорватії) підтвердив це рішення у вересні 2010 р., а конституційна жалоба позивача була відхилена в травні 2011 р.
В жовтні 2011 р. позивач подав жалобу в ЄСПЛ, в якій стверджував, що суддя, який вів цю справу, не провів процедури, яка вимагається законодавством Хорватії, по ефективній оцінці запитання про необхідність таємного слідкування в його випадку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ