Створено: 20 січня 2015 Автор: Іван Луцюк

В парламенті готуються ввести кримінальну відповідальність за водіння машиною в нетверезому стані. Рівень санкцій буде залежати від посади правопорушника. Для чиновників, суддів та захисників порядку вони будуть більш суворими.

Нещодавно Антон Яценко, представник депутатської групи «Економічний розвиток» підготував законопроект № 1373 «Про доповнення до Кримінального кодексу України ст. 286 -1». На його думку, відповідальність за таке правопорушення не є достатньо суворим.
Згідно із законопроектом № 1373 керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп’яніння або ж передача керування такій особі каратиметься штрафом від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400 – 8500 грн.) або громадськими роботами на термін до 2 років, або арешт до 6 місяців, або обмеженням волі на термін до 3 років та позбавлення можливості керувати транспортними засобами протягом від 2 до 5 років.
Кримінальна відповідальність, як заявив А. Яценко буде поширюватись не на всіх, хто вирішив поїхати за кермом «під градусом». Тільки ті, у кого тест покаже 0,6 або більше проміле алкоголю в крові. У всіх інших випадках особа несе відповідальність згідно з ст. 130 КУпАП.
Особливу увагу автор законопроекту приділяє водінню машиною в стані алкогольного сп’яніння окремим посадовцям. Якщо вони скоюють таке правопорушення вперше, то вони відповідатимуть перед судом, як і будь-хто інший. Проте вже вдруге сівши за кермо на підпитку «працівником правоохоронних органів або посадовою особою, яка займає відповідальне становище» відповідальність становитиме до 5 років позбавлення волі та довічне позбавлення права керувати транспортними засобами.
До таких посадовців відносяться держслужбовці 3-6 категорій (в тому числі Кабінет Міністрів, АП, парламент, міські та обласні адміністрації), судді, прокурори, замісники керуючих органів державної влади та управління, органи місцевого самоврядування, їх структурні підрозділи та одиниці.
Проте, проект не розглядає підвищення відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння найвищих держслужбовців та народних депутатів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ