Створено: 19 січня 2015 Автор: Аліна Стовба

З 1 січня 2015 року втрачає чинність Інструкція про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей.

 

Міністерство фінансів України своїм наказом від 30.09.2014 року скасував:

-Інструкцію про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей (Наказ Мінфіну від 16.05.96 р. № 99). Відповідно втрачають чинність й бланк довіреності на одержання цінностей (типова форма № М-2) та Журнал реєстрації довіреностей;
-Порядок ведення консолідованого бухгалтерського обліку промислово-фінансовими групами (Наказ Мінфіну від 23.03.2000 р. № 61)
Та внесені зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. Згідно зі змінами, повноваження на здійснення господарської операції особи, яка в інтересах юридичної особи або фізособи - підприємця одержує основні засоби, запаси, нематеріальні активи, грошові документи, цінні папери та інші товарно-матеріальні цінності згідно з договором, підтверджуються відповідно до законодавства. Такі повноваження можуть бути підтверджені, зокрема, письмовим договором, довіреністю, актом органу юридичної особи тощо.
Тобто, вже з першого січня, процедура отримання цінностей залежить тільки від домовленності між покупцем та продавцем, передбаченої в їхньому договорі.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ