Створено: 16 січня 2015 Автор: Аліна Стовба

256 народних депутатів, з 327 зареєстрованих в сесійній залі, шляхом голосування прийняли законопроект №1525 “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду”

Тепер для проходження служби в армії будуть призивати юнаків з 18 – 27 років. Хоча раніше максимальна межа призовного віку була 25 років. Нагадаємо,що урядовці хотіли підняти мінімальну межу призову з 18 до 20 років, але це не знайшло свого втілення в законопроекті.
Також збільшено терміни строкової служби до 18 місяців в незалежності від військ Збройних Сил України. Але, для юнаків, які під час призову будуть мати вищу освіту зі ступенем магістра – 12 місяців.
Значно скоротився перелік осіб, яким можна було отримати відстрочку від призову на військову службу. А саме, для продовження професійної діяльності відстрочка надається таким громадянам призовного віку:
1)педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю у сільській місцевості;
2)медичним працівникам за умови повного навантаження на займаній посаді – на весь період їх роботи за фахом у сільській місцевості;
3)священнослужителям, які закінчили вищі або середні духовні навчальні заклади і займають посаду в релігійних організаціях, що діють за статутом (положенням), зареєстрованим у встановленому порядку, – на час виконання обов'язків священнослужителя;
4)сільським, селищним та міським головам - на строк виконання ними цих повноважень;
5)резервістам – на весь період служби у військовому резерві;
6)особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України – на весь період їх служби.
7) кандидати наук та доктори наук.
Зазначимо, що відповідно до цих змін, позбавили права на відстрочку фермерів, сімей, де одини з синів вже проходить військову службу, кандидатів у народні депутати та депутатів місцевих рад.
Даний законопроект значно посилює дисциплінарну відповідальність військовослужбовців, наприклад за самовільне залишення військової частини або місця служби або перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень спричинить за собою арешт з утриманням на гауптвахті строком до 10 діб. Також покарання у вигляді 10 днів на гауптвахті можуть отримати за розпивання алкогольних напоїв та порушення правил несення прикордонної служби . А покарання у вигляді тримання в дисциплінарному батальйоні буде призначатися тільки військовослужбовцям строкової служби. Також запроваджується кримінальна відповідальність за ухилення від призову для офіцерського складу.
Можливе збереження робочих місць у випадку мобілізації, але за за тими військовослужбовцями, які підпадають під мобілізацію, проте вирішили продовжити службу за контрактом. А за представниками малого бізнесу, які служать в армії,зберігається їх реєстрація і вони звільняються на цей період від сплати податків.
У Пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що такі дії є вимушеними кроками для проведення заходів переходу Збройних Сил України та інших військових формувань на штати воєнного часу та необхідність вдосконалення і деталізації законодавства, яке регулює проходження військової служби. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ