Створено: 15 січня 2015 Автор: Аліна Стовба

 

З 12 січня 2015 року в Україні почали приймати документи для оформлення біометричних паспортів, одним із перших такий паспорт отримав Президент України Петро Порошенко.

 Як повідомляє Державна Міграційна служба, в перший же день 1600 українців подали свої документи на оформлення біометричного паспорта.
Нагадаємо, що 6 грудня 2012 року набрав чинності ЗУ «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» , саме в цьому Законі була запроваджена процедура оформлення та видачі паспорта громадянина України, який буде містити безконтактний електронний носій, для здійснення комплексів заходів, пов'язаних з ідентифікацією особи. 

Серед переваг використання такого паспорта виділяють:
1)зручність у використанні - суттєво полегшить перетинання кордону за допомогою автоматичних пропускних систем. Також в подальшому, буде суттєво спрощено надання адміністративних послуг в межах нашої країни.
2)безпечність- будуть використанні новітні технології захисту, які майже унеможливлюють підробку документа.
3)практичність – паспорт буде вироблений у формі пластикової картки, що сприяє його зносостійкості.
Біометричний паспорт громадянина України буде містити таку інформацію: назва країни, назва документа, ПІБ особи, стать, громадянство, дату народження , місце народження,унікальний номер в Реєстрі, номер документа, дату закінчення строку дії документа, дата видачі документа, уповноваженого суб*єкта, котрий видав документ, цифрове зображення обличчя людини та цифровий підпис.
Слід зауважити, що оформлення біометричного паспорта не є обов*язковим, залишається можливість оформлення паспорта нового зразка, але в ньому буде відсутній біометричний чіп.
Щодо вартості такого оформлення, то вона залежить від певних умов. А саме, від терміну оформлення та виду паспорта: протягом 20 робочих днів – 518грн.15коп.( з електронним чіпом) , 461грн. 15 коп.( без електронного чіпа); протягом 7 робочих днів – 775 грн.30 коп.( з чіпом) та 718грн. 30коп.(без чіпа). До речі, уряд обіцяє знизити вартість оформлення, але експерти зазначають,що це може позначиться на якості захисту особистих даних.
Для оформлення документа з собою треба мати внутрішній паспорт та ідентифікаційний код у разі, якщо раніше закордонного паспорта в особи не було.
Біометричний паспорт видається на десять років, а для дітей – на чотири.
Не дивлячись на великий ажіотаж серед українців, на сьогодні працює тільки 30 підрозділів по оформленню таких паспортів, але вже в лютому уряд обіцяє збільшити їх кількість. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ