Створено: 15 січня 2015 Автор: Іван Луцюк

14 січня 2015 року Кабінет Міністрів затвердив перелік товарів, які потребують ліцензії на зовнішньоекономічному рівні.

Для забезпечення створення раціональної структури експорту та імпорту деяких видів товарів, а також виконання міжнародних договорів пропонується надати ліцензію такими товарам у 2015 році:
- Експорт/імпорт речовин, які знищують озоновий шар та товари, які вміщують їх (згідно з умовами Монреальського протоколу);
- експорт/імпорт оптичного полікарбоната та технічне забезпечення для створення дисків для лазерних систем зчитування;
- експорт золота та срібла, природнього газу, цинко- і медевміщуючих шлаків, на які встановлені квоти;
- експорт товарів із вмістом легованих чорних, кольорових металів та їх сплавів, а також антрациту;
- імпорт із республіки Македонія в рамках тарифних квот окремих видів сільськогосподарської продукції (згідно з вимогами «Угоди про вільну торгівлю між Республікою Македонія та Україною від 18.01.2001»).
Як ми бачимо, у порівняні із 2014 роком, цього року перелік товарів, на які встановлюється ліцензія значно скоротився. Зокрема скасувалось ліцензування на імпорт засобів захисту рослин; експорту/імпорту фарб для захисту та папір із водяними знаками. Також було скасовано надання Міністерством природи листа про відсутність озонознищуючих речовин в товарах при їх оформленні на таможні. Крім цього перелік товарів із вмістом легованих чорних кольорових металів та їх сплавів, а також антрациту були зменшені на 14 товарних позицій (з 29 до 15).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ