Створено: 14 січня 2015 Автор: Аліна Стовба

Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову, згідно з якою створено Міністерство інформаційної політики України та затверджено відповідне Положення про його діяльність.

Нагадаємо, що 2 грудня ВРУ призначила «пакетом» новий склад Кабінету Міністрів України, серед яких зазначалося про призначення Юрія Стеця міністром інформаційної політики. Хоча на момент прийняття такого рішення, міністерства як такого не існувало.
Такі дії уряду викликали бурхливу реакцію з боку громадськості. Основними моментами,що викликали обурення були: відсутність попереднього обговорення доцільності створення, принципів та основи його діяльності, ненадання для ознайомлення тексту офіційного проекту закону про створення міністерства. В свою чергу представники ЗМІ побачили в цьому завуальоване запровадження цензури, що значно може вплинути на їх подальшу діяльність.
Президент України, Петро Порошенко, цю ситуацію прокоментував наступним чином: «В умовах інформаційної війни, ми маємо бути єдиними, має бути і ефективна контрпропагандистська політика, в тому числі й на окупованих територіях, яка зараз не ведеться. Мають бути спеціальні програми для наших військових. Спеціальні програми для окупованих територій, мають бути спеціальні заходи публічні й не публічні, які дозволять нам перемогти в інформаційній війні».
Отже, на думку Президента України, метою діяльності Міністерства є робота з інформаційними атаками проти України.
Відповідно до прийнятого Положення завданнями Міністерства буде: протидія інформаційній агресії з боку Росії; розробка стратегії інформаційної політики держави та концепції інформаційної безпеки України; координація органів влади в питаннях комунікації та поширення інформації.
Але хотілось би зауважити, що в жодній передовій країні, наприклад США, немає таких міністерств. Вони існують в країнах, де під виглядом своїх основних функцій, відбувається контроль за медіа і цензурою. Можливо, саме тому думка про те, що це вимушені дії з боку уряду всього лиш на період воєнних дій , заспокоїть населення на певний час.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ