Створено: 14 січня 2015 Автор: Ірина Троцька

13 січня 2015 року в першому читанні прийнятий проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» внесений за №1317 09.12.2014 року.

Згідно цього законопроекту забороняється будь-яке розповсюдження (показ) в Україні будь-яких фільмів (аудіовізуальних творів), в яких міститься популяризація, агітація, пропаганда тощо будь-яких дій правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних, військових чи силових формувань держави-окупанта.
В проекті Закону використовується термін «держава-окупант», однак чіткого визначення цього поняття сам проект не містить. Окремі депутати висловили занепокоєність цим фактом, адже попри розуміння усіма цього окупанта – Росії, якщо це чітко не буде прописано в законі, його норми не будуть діяти.
Розробники вважають, що пропаганда силових органів Російської Федерації повинна бути розцінена як така, що загрожує національній безпеці України та негативно впливає на моральний дух української армії, яка протистоїть збройній агресії (тієї ж «держави-окупанта»)на Сході України.
Під заборону потрапляють фільми з наступними ознаками:
а) головними героями або персонажами другого плану є співробітники (в тому числі колишні або нештатні) правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних, військових чи силових формувань держави-окупанта, включаючи міліцію, поліцію, військово-морський флот, військово-повітряні війська, внутрішні війська, прикордонні війська, органи, служби державної (федеральної) безпеки тощо;
б) сюжет фільму прямо або опосередковано пов’язаний з будь-якими діями правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних, військових чи силових формувань держави-окупанта, включаючи міліцію, поліцію, військово-морський флот, військово-повітряні війська, внутрішні війська, прикордонні війська, органи, служби державної (федеральної) безпеки тощо;
в) принаймні одним із головних героїв фільму або персонажів другого плану є особа, яка вчинила злочин або має намір його вчинити.
В пояснювальній записці до проекту закону підкреслюється, що інформаційне середовище українського суспільства відноситься до об’єктів національної безпеки, однак протягом багатьох років Україна потерпає від нищівної агресії в інформаційній сфері з боку Російської Федерації.
Ініціатори закону вказують на наявність в інформаційних передачах, відеофільмах, телевізійних серіалах, документальних стрічках латентної пропаганди потенційно ворожих Україні ідей.
Внаслідок цього значна частина громадян України перестала сприймати себе як члена українського суспільства, і стала вороже ставитись до всього, що пов’язано з Україною, її культурним, соціальним середовищем.
Закон пропонують не застосовувати щодо фільмів, які були вироблені до 1991 року.
Розповсюдження російських пропагандистських фільмів, згідно законопроекту, каратиметься накладенням на відповідних суб’єктів, що здійснюють таке розповсюдження, штрафу в розмірі від 12180 грн. до 60900 грн. на кожен випадок такого розповсюдження (показу).

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ