Створено: 12 січня 2015 Автор: Ірина Троцька

Після новорічних свят звичайно важко налаштуватись на робочий лад, тим більше, що січень став «врожайним» на зміни до законодавства в різних сферах.
Які ж зміни відбулися?

Перш за все, Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" встановлені розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановлені станом на 1 січня 2015 року у розмірі 1218 гривень.
Та залишення мінімальної зарплатні на рівні 2014 року не вплинуло на збільшення деяких необхідних платежів.

Зокрема, збільшено навантаження на власників нерухомого майна: з 01 січня 2015 року - ставка податку за 1 кв. м загальної площі об'єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних і юридичних осіб встановлюється в розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік.(приблизно 24,36 грн.).
Закон передбачає пільги зі сплати податку на нерухомість для фізичних осіб. зокрема, база оподаткування квартири зменшується на 60 кв. м, будинку — на 120 кв. м. У разі одночасного перебування у власності платника податків різних типів об'єктів житлової нерухомості база оподаткування зменшується на 180 кв. м.
Тобто, все що перевищує зазначену площу, оподатковується за відповідною ставкою, яка відтепер встановлюється за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, котрий не перевищує 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м бази оподаткування.

Не оминули зміни і автомобілістів.
З 01 січня 2015 року в рамках закону про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи) введено річний транспортний податок в розмірі 25000 грн на автомобілі з об'ємом бензинового двигуна понад 3 тис. куб. см і дизельного – понад 2,5 тис. куб. см, віком не більш ніж 5 років. Податок необхідно буде сплачувати раз на рік до 1 липня поточного року.
За іронією долі(чи законотворців) під оподаткування не потрапляють такі авто як BMW X5, Mercedes-Benz ML, Porsche Macan, Cayenne, Panamera, Range Rover Sport.
Серед інших автонововведень - додатковий імпортний збір на транспортні засоби в розмірі 5% терміном на 1 рік, новий акциз на автобуси та вантажні автомобілі.


Зміни торкнулись і трудового законодавства - посилено відповідальність юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, за неоформлення працівника у вигляді штрафу в разі:
- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий час, та виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску – у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати (на даний час – 36 тис. 540 грн), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
- порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення (зараз 3654 грн);
- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (нині це 12 тис. 180 грн);
- порушення інших вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної заробітної плати (1218 грн).


Посилено відповідальність щодо сплати ЄСВ. Зокрема, з 1 січня 2015 року штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ - у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою. За такі дії повторно протягом року штраф до 1020 грн.
Збільшено також розмір штрафних санкцій, зазначених у п.п. 2 і 3 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ:
- за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% (замість 10%) своєчасно не сплачених сум;
- за донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10% (замість 5%) зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого єдиного внеску.


Ще одним масштабним нововведенням є додатковий імпортний збір, що справлятиметься з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження за ставками:
- 10% для товарів, що класифікуються у 1 - 24 товарних групах згідно із УКТЗЕД;
- 5% для товарів, що класифікуються у 25 - 97 товарних групах згідно із УКТЗЕД;
- 10% для товарів, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до статті 374 Митного кодексу України.
Додатковий імпортний збір не справлятиметься при ввезенні життєво необхідних товарів, таких як природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти, банкноти та банківські метали.


На 2015 рік продовжено дію і військового збору 1,5% від суми доходу, при цьому розширити базу оподаткування - під оподаткування військовим збором потрапляють не лише зарплата й інші виплати працівникам і винагороди за договорами ЦПД, а всі доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.


На фоні перелічених нововведень губляться позитивні зміни – мораторій на перевірки, зменшення ЄСВ до 16% (хоча й таке зменшення ввели з умовами , серед яких те, що середня заробітна плата по підприємству складе не менше трьох мінімальних заробітних плат ), скасування сільськогосподарського податку(та й то, швидше не скасування, а перенесення до Єдиного податку).
Які ще позитивні зміни? Радіти лишається з того, що поки не прийняли так званого «нульового декларування доходів», за яким, доходи всіх українців, чиї офіційні доходи за декларацією будуть меншими, а ніж витрати , буде «обкладено» податком за ставкою 30%.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ