Створено: 29 грудня 2014 Автор: Ірина Троцька

29 грудня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці, яким передбачено зниження єдиного соціального внеску з 41% до 16%(законопроект №1573).
Закон має на меті виведення з тіні заробітних плат і зробити недоцільним отримання зарплат в конвертах.

Цим же законом передбачено створення єдиного Фонду соцстрахування – в який увійдуть обєднані Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що діюча ставка єдиного соціального внеску в 41% - це надмірне навантаження на заробітну плату, «і це жодним чином не спонукає ні працівника, ні роботодавця до детінізації заробітної платні».
Разом з тим, підвищено в 1,3-2 рази штрафи за порушення порядку нарахування ЄСВ, порушення при поданні звітності з ЄСВ, подання недостовірних відомостей, несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.

«І ми віримо нашому бізнесу, що бізнес зробить крок назустріч не державі, а людям, - тому що це доходи Пенсійного фонду, виплати пенсій та інших соціальних пільг, - і детінізує заробітні платні, виведе їх в прозорий механізм, перестане платити їх в конвертах, користуватися податковими ямами і таким чином ухилятися від оподаткування і позбавляти громадян України належного пенсійного забезпечення. Адже сьогодні виплата заробітної плати в конвертах означає, що завтра людина буде жити на мінімальну пенсію, а не на ту, яку вона фактично заробила», - сказав Арсеній Яценюк.
«Ми прорахуємо все. Будуть складнощі в адмініструванні. Але це справжня реформа, сильна реформа. І успіх цієї реформи залежить від реальних намірів бізнесу і від справжнього діалогу влади і бізнесу», - підкреслив Глава Уряду.
Законом передбачено, що коефіцієнт 0,4 буде застосовуватись до ставки ЄСВ з 01 січня 2015 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ