Створено: 24 грудня 2014 Автор: Ірина Троцька

Суд в Аргентині визнав, що самку орангутанга на ім’я Сандра, що знаходилась у зоопарку Буенос-Айреса 20 років - незаконно позбавили свободи. Суд вирішив, що тварину слід відпустити на волю у заповідник Бразилії.
Захисники орангутанга наполягали, що Сандра повинна володіти такими ж правами, як людина, а тому її слід випустити з неволі.

Підставою такого рішення суду стали доводи адвоката, що захищав інтереси Сандри(з позовом до зоопарку звернулась організація з захисту тварин AFADA,). При розгляді справи йшлося про те, що орангутанг володіє достатнім набором когнітивних здібностей для формування особистості.
Суд погодився з такою позицією та визнав, що самка орангутанга була незаконно позбавлена свободи.
В основу такої правової колізії лягає питання: тварина є "річчю" чи "особистістю"? В даній справі адвокат застосував поняття «нелюдської особистості».
Якщо рішення не оскаржать, то тварину відправлять у природне середовище в один із заповідників Бразилії, що за словами захисників тварин - стане прецедентом.
Пауль Буомпадре, захисник тварин, в інтерв’ю одній з аргентинських газет прокоментував це рішення так: "це відкриє шлях на волю не тільки для людиноподібних мавп, а й для інших високорозвинених тварин, які несправедливо і довільно позбавляються свободи в зоопарках, цирках, аквапарках і наукових лабораторіях".
Спеціалісти зоопарку, до якого подали позов, заперечують проти нього та стверджують, що поведінка тварини є лише зовні є схожою на людську, однак за своєю природою орангутанги ведуть відокремлений спосіб життя і контактують з іншими особинами лише для розмноження й турботи про потомство.
Це не перший випадок судових справ з тваринами, права яких хочуть прирівняти до людських.
Подібна справа розглядалась у суді Нью-Йорка, де захисники прав шимпанзе на прізвисько Томмі стверджували, що людиноподібних тварин закон повинен захищати як і людей, в тому числі їх право не перебувати у неволі.
До мавп, на думку юристів-правозахисників тварин, повинні бути застосовні такі категорії права, як «особистість», «свобода» та «рівність». В якості доказів наводять думки науковців в області мислення, які стверджують, що шимпанзе, як і людина, має «своє Я», а також додають результати експериментів на кмітливість.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ