Створено: 28 травня 2018 Автор: Микола Луцюк

Жив-був собі Адвокат. І все було в нього добре. І в ЄРАУ він був зареєстрований, і внески сплачував, і працював собі тихенько, не стикаючись з органами адвокатського самоврядування. Ну, хіба що бачив декого з них на семінарах, та й то не часто. Закон вчив, читав судову практику, і якось намагався те все поєднати. Аж тут дізнався, що вже є порушником ПАЕ,бо не виконав найважливішої вказівки Ради адвокатів України…

 

А було все так.

Якось зайшов до Адвоката один з керівників адвокатів в області, його старий товариш, та й каже:

- Ти фотографію здав?
- Яку? - питає Адвокат.
- Електронну. Для реєстру. Всі повинні здати, бо таке рішення РАУ.
- І давно? - спитав Адвокат.
- З минулого року, - відповів Керівник.
- Блін! – сказав Адвокат, - А я й не знав…
- І я не знав, - каже Керівник, - але буду бігти фотографуватись і подавати, бо ще «нагнуть» на «дисциплінарці»…

Ввімкнув Адвокат свій комп’ютер, зайшов на сайт НААУ, та й дійсно, прочитав, що ще в вересні 2017 року Рада адвокатів України прийняла рішення № 190 від 22.09.2017 року «Питання ведення Єдиного реєстру адвокатів України», яке зобов’язує всіх адвокатів України здати в Ради адвокатів регіону свою фотокартку в електронному вигляді, певного формату та якості. При чому, зробити це потрібно було в трьохмісячний термін, тобто, до 22.12.2017 року.

І саме Рішення «звучало» так:

«Встановити обов’язковість подання адвокатом до ради адвокатів регіону електронної версії власної фотокартки, протягом трьох місяців з моменту ухвалення цього рішення, для внесення її до бази даних Єдиного реєстру адвокатів України, яка повинна відповідати наступним вимогам:

– розмір – 320´320 pix та не перевищувати 2 mb;
– формат – jpeg, jpg, png;
– обличчя на фотографії повинно бути добре освітленим;
– на фото не повинно бути: сонцезахисних окулярів, головних уборів та/або інших предметів, що прикривають голову, окрім головних уборів, що мають обов’язковий релігійний характер;
– окуляри не повинні мати затемнені лінзи, рамка окулярів не повинна прикривати очі.»

Пройшовши совєцьку школу, навчання в університеті, пропрацювавши на різних посадах і адвокатом, наш Адвокат вже був знайомий з адміністративною бюрократією щодо «обов’язковості» виконання законів, рішень, вказівок; в усіх її формах, проявах та навіть збоченнях, тому не довго думаючи, вирішив перевірити, як до сьогодні виконується вищевказане Рішення.

Зайшовши в ЄРАУ та не полінившись переглянути профайли членів органів адвокатського самоврядування Рівненської області (Ради, КДКА, Ревізійної комісії, делегатів до РАУ та ВКДКА, одним словом – всіх), Адвокат побачив, що лише троє з них:

-          Голова Ради адвокатів Рівненської області Удовиченко С.В.
-          Секретар Ради адвокатів Рівненської області Солімчук І.М.
-          Член Ради адвокатів Рівненської області Глотов М.С., -

розмістили свої фото на офіційному сайті найвищого органу адвокатського самоврядування. Інші, мабуть, або не знали про таке Рішення, або не вважали за потрібне ходити до фотографа.

Адвокат добре був знайомий з Законом Мерфі: «Не поспішай виконувати наказ – його можуть скоро відмінити». Тільки і працював він адвокатом вже не перший рік і знав, що не дай Бог він стане «неугодєн», на нього напишуть і йому згадають, і бали, і обліко-морале, і фотокартки…

Тож, порившись в своїх старих фото, що робив якось для Фейсбука, Адвокат таки вирішив не звертати увагу на ст. 308 ЦК України, запхнути свої особисті немайнові права ззаду за пояс і виконати Рішення РАУ. Бо вдома діти. А робити він більше нічого не вміє. А робота йому подобається. А судитись з системою адвокатури – це як з вітряками воювати; ще й без Санчо Панса…

Мораль.

Людина будь-якого звання вільна, якщо вона робить, нехай по необхідності, тільки те, що йде їй на користь; рабом слід вважати лише того, хто примушений робити щось зовсім йому не потрібне. (Антуан де Рівароль)

 

Від автора.

Мені в принципі все-одно, будуть адвокати розміщати свої фото та іншу інформацію на своїх профайлах, чи ні. Сама можливість цього – прогресивна. Але заставляти адвокатів в обов’язковому порядку і під загрозою відповідальності поступатись своїми громадянськими правами, - це принизливо. Хоч, можливо, це буде адвокатам на благо.
Ідея хороша, реалізація бридка.

З повагою,
Адвокат Микола Луцюк.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ