Створено: 19 листопада 2015 Автор: Микола Луцюк

Більшість адвокатів в Рівному та області знають, що 12 грудня 2015 року відбудеться конференція адвокатів Рівненської області. А на 21 листопада 2015 року по всіх районах та містах області пройдуть збори адвокатів для обрання делегатів на конференцію. От тільки ніхто не знає, для чого та конференція скликається і які питання вирішуватимуться цим органом адвокатського самоврядування.

Близько місяця назад в ході чергового семінару для адвокатів Голова Ради адвокатів Рівненської області Павло Сергійович Луцюк усно заявив, що ніби-то Рада адвокатів прийняла рішення про скликання конференції з метою заслухати звіти Голови Ради (Луцюк П.С.) та Голови КДКА Рівненської області (Сурікової С.І.).
З того часу мене постійно питають колеги, що ж то за конференція буде і що на ній будуть вирішувати, але толком я і сам відповіді дати не можу, бо не знаю.
Зайшовши на офіційний сайт Ради адвокатів Рівненської області (http://raro.org.ua), я в розділі «Рішення Ради» знайшов лише одне опубліковане рішення цього органу від 18.01.2014 року про порядок прийому, видачі та зберігання оригіналів свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчень, а перелопативши весь сайт (добре, що невеликий), ще одне: від 15.12.2014 року про не проведення урочистих заходів на День адвокатури в 2014 році. І все.
А тоді мені стало сумно. Якось неправильно, що ніхто з адвокатів не знає, які ж такі рішення приймаються органом, адвокатами ж і обраним.
Тому, не думаючи довго, і пам’ятаючи, що Павло Сергійович з понеділка по п’ятницю включно зайнятий в м. Києві на державній роботі, а за його відсутності є виконуючий його обов'язки, я взяв і звернувся до в.о. Голови Ради адвокатів Рівненської області Гнатущенко Володимира Івановича.

І до сьогоднішнього дня я ніяких відповідей не отримував. Навіть в усній формі мені не повідомили, чи дадуть ті рішення, чи ні. Чи, може, я сам їх заберу, чи хоч ознайомлюсь, що хоч щось…
А вчора, зустрівшись в Рівненському міському суді з Світланою Іванівною Суріковою, я дізнався, що на адресу КДКА в Рівненській області також надійшов запит від в.о. Голови Ради адвокатів Рівненської області Гнатущенка В.І. про надання копій всіх рішень з протоколами КДКА в Раду.
Цікаво, що я звертався до Ради як адвокат, а не секретар дисциплінарної палати КДКА в Рівненської області, і жодним чином не вповноважений і не маю права представляти КДКА як орган та юридичну особу.

Приємно, звичайно, що моє звернення послужило прикладом і аналогією для дій керівництва адвокатури, але я так і не зрозумів: для чого ті всі протоколи і рішення Раді? Чи просто з цікавості, або для «а хай знають!»? Чи я щось таке попросив, що є таємною інформацією і не може простий смертний адвокат знати, що ж там «нарішали» в наших органах самоврядування? Однак, Рада адвокатів України регулярно публікує всі свої рішення на своєму офіційному сайті. ВКДКА – також. Вони ж обов’язкові для виконання адвокатами.
А тут ще конференція нова.
І збори адвокатів, як звичайно в Рівному, призначені на велике православне свято Св. Михайла, 21.11.2015 р., на вихідний день. От я б хотів бачити список тих членів Ради адвокатів Рівненської області, які визначались з цими датами. Хоч прізвища.
І що я маю робити на тій конференції, якщо не знаю, для чого її скликають?
В мене питань все більше і більше.
Але відповідей, мабуть, не отримаю. Скоро.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ