Створено: 18 вересня 2014

Про занепокоєність ситуацією в Україні Європи вже складають анекдоти. Одні з найвпливовіших країни Євросоюзу - Німеччина, Франція , Італія радше будуть стояти осторонь, не приймаючи серйозних рішень, ніж підуть на прямий конфлікт з Росією. Занадто вони є взаємопов’язаними з РФ через бізнес, торгівлю і залежність від енергоресурсів.

Те, що на сході створюється безпосередня загроза НАТО, ніщо в порівняні з можливими фінансовими втратами, ризиками бізнесменів і падінням економіки. На Майдані Україна довела всьому світу своє прагнення до Євроінтеграції. Натомість Європейські країни, замість прямої та реально корисної підтримки держави, що симпатизує їхнім цінностям, приймають в’ялі, боязкі та нерішучі рішення.
Інша справа США. Держава розділена з Європою Атлантичним океаном, така далека від наших проблем, порівняно з Європою, реально бажає допомогти. Мова йде як про поставки вугілля по заниженим цінам, так і допомого продуктами (сухпайки) та амуніцією (бронежилети ) нашій армії. Пентагон вже неодноразово надавав нашим військовим дані, отримані з супутників про розміщення військ сепаратистів. Санкції США щодо Росії більш жорсткіші, охоплюють цілі сектори економіки. Та США на цьому не зупиниться.
США можуть надіслати Україні у 2015 році військово-технічну допомогу, включаючи протитанкове озброєння, радари, безпілотники, амуніцію та комунікаційне обладнання, на загальну суму 350 млн. дол.
Окрім цього, документ уповноважує уряд США виділити понад 10 млн. дол. протягом наступних трьох років з метою протистояння російській пропаганді в країнах колишнього СРСР.
Така допомога передбачена розміщеним в четвер на офіційному сайті комітету з закордонних справ Сенату США законопроектом, поданим 17 вересня сенаторами США Робертом Менендесом і Бобом Коркером.
Крім цього у документі також йдеться про вимогу до Уряду США ввести ряд нових санкції проти Росії. Пропонується ввести обмеження відносно "Рособоронекспорту"та ряду інших оборонних підприємств Росії, що були причетними до дестабілізації ситуації в Україні, Грузії, Молдові та Сирії. Також санкції стосуватимуться компаній, що інвестували проекти видобутку нетрадиційної нафти в РФ та «Газпрому», якщо останній припинить поставки газу до України.
Додамо до цього і те, що у планах профільного комітету Сенату США затвердити законопроект на підтримку свободи та демократії України. Цим законопроектом пропонується надати Україні статус основного союзника США поза блоком НАТО.
Нагадаємо, сьогодні , 18 вересня, Президент України Петро Порошенко прибув з робочим візитом до США.
За Закон про виділення зброї та фінансової Допомоги Україні, підготовленій Парламентом, було вирішено голосувати після виступу Порошенка в Сенаті.
Нагадуємо, що втрати економіки РФ в результаті введення розширених санкцій з боку ЄС та США за два роки складатимуть понад 100 млрд. євро. Ця сума складає близько 7.5 % ВВП Росії.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ