Створено: 26 липня 2014

Причиною стало рішення федерального судді штату Каліфорнія Кормака–Дж.Карні.

Довгий час місцеві юристи боролись за скасування смертної кари.

Судовий процес розглядав скаргу засудженого до смерті в’язня проти начальника державної в’язниці міста Сан-Квентін. Суд встановив, що спонтанні страти в Каліфорнії порушують заборону Восьмої поправки Конституції Сполучених штатів Америки на жорстоке і незвичне покарання.

 

Суддя пояснив своє рішення тим, що у штаті Каліфорнія смертні вироки виконуються дуже рідко, їх затримки є надміру тривалими і тому страта позбавлена карального ефекту. Такий підхід здійснення правосуддя суперечить поняттю «справедливе покарання».

В Каліфорнії затримки виконання вироку можуть тривати десятками років. Інколи доходить до того, що засуджені до страти помирають природною смертю. Засуджені роками перебувають у стані невизначеності. 

Згідно статистики, з 1978 року в штаті Каліфорнія до вищої міри покарання було засуджено 900 осіб. З них страчено було всього 13. З них 94 – померли своєю смертю, 39-м замінили цю міру до довічного позбавлення волі.

Царина демократії США застосовує смертну кару вже більш ніж два століття. Кожен штат по різному виконує це покарання. Страти на електричному стільці введені з 1890 року - замінили повішання, а лише  недавно були введенні смертельні ін’єкції. До речі, в 2006 році в тій же Каліфорнії смертельну ін’єкцію суди визнали неконституційною. Але рішення було оскаржене.  В тому ж році  смертельні ін'єкції були заборонені у ФлоридіНью-ДжерсіОгайо і Міссурі. Ще одним видом смертельної кари в США є газові камери з застосуванням чистого азоту який з 1995 року замінив синильну кислоту.

 В 2014 році в Америці стратили 23 людини. Смертна кара на даний момент виконується у 32 штатах, - 18 штатів відмовились від вищої міри покарання.

Рішення судді К.-Дж.Карні поки що поширюється тільки на одну справу. Не виключено, що губернатор або прокурор штату оскаржать винесену ухвалу і спірний вердикт може дійти до Верховного суду країни.

Можливо, в найближчі роки більшість штатів відмовиться від смертної кари.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ