Створено: 23 липня 2014 Автор: Микола Луцюк

Переглядаючи новини Ради адвокатів України на офіційному сайті http://www.unba.org.ua, автор ознайомився з рішенням № 68 від 4-5 липня 2014 року, прийнятим в м. Мукачево «Щодо видачі свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю особі,  яку звільнено від кримінальної відповідальності, у зв’язку з дійовим каяттям».

 

Приводом для прийняття такого рішення стало звернення Голови Ради адвокатів Рівненської області Павла Сергійовича Луцюка до Ради адвокатів України щодо наявності правових підстав для видачі Свідоцтва В’ячеславу Сергійовичу Мазурку (більшість молодих юристів і адвокатів особисто знайомі з п. Мазурком В.С.). 

Як вбачається з описуваного рішення РАУ, після звернення 28 січня 2014 року Мазурком В.С. до Ради адвокатів Рівненської області по допуск до складання присяги адвоката України та видачу свідоцтва адвоката України (кваліфікаційний іспит Мазурок В.С. здав в КДКА Рівненської області ще 30 травня 2013 року), великий сумнів в можливості видачі Свідоцтва Мазурку В.С. викликав факт закриття відносно нього кримінального провадження Рівненським міським судом за ч. 1 ст. 125 КК України в зв’язку з дійовим каяттям обвинуваченого (ст. 45 КК України), тобто, з нереабілітуючих обставин.

І хоча Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлює обмеження набуття статусу адвоката лише по відношенню до осіб, які мають непогашену чи не зняту у встановленому порядку судимість (ст. 6 Закону) та і то лише за вчинення злочину середньої тяжкості, тяжкого або особливо тяжкого злочину (а кожному юристу відомо, що злочин, передбачений ч. 1 ст. 125 КК України, відноситься до злочинів невеликої тяжкості – ст. 12 КК України), з незрозумілих причин задачу, достойну студента першого курсу юрфаку з приводу наявності/відсутності судимості в Мазурка В.С. було передано на вирішення Ради адвокатів України.

А РАУ змушена була роз’яснити п. Луцюку П.С. зміст статті 62 Конституції України, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено у законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду (до речі, згідно з чинним КПК України в разі закриття кримінального провадження в зв’язку з дійовим каяттям, виноситься ухвала суду, а не вирок, копія якої і була надана Раді адвокатів Рівненської області Мазурком В.С. під час написання вищезгадуваної заяви 28.01.2014 р.).

Крім того, РАУ зробила цілком логічне узагальнення, що передбачених законом підстав для відмов особам, яких звільнено від кримінальної відповідальності, у зв’язку з дійовим каяттям, у тому числі, Мазурку В.С., к допуску до складання присяги адвоката України та видачі свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю – немає.

Отже, всі визначились: не видати Мазурку В.С. Свідоцтва законних підстав немає.

Але і сьогодні Мазурок В.С. цього Свідоцтва не отримав. І присяги адвоката не склав. І навіть не знає, коли таке щастя йому випаде. І хто зможе компенсувати ті півроку очікувань та хвилювань через безпідставні (як було вище встановлено) запити та непотрібні звернення за роз’ясненнями? І скільки йому чекати ще? До чи більше півроку? Можливо, завтра Рада адвокатів Рівненської області вирішить зробить запити з приводу освіти Мазурка В.С., його громадянства, його трудового стажу, «обліко-моралє» в сім’ї і т.д. і т.п.?.. І весь цей час громадянин України Мазурок В.С. не матиме змоги реалізувати свої професійні та особисті якості як адвокат, бо хтось буде відшукувати підстави для відмови в видачі йому такого бажаного Свідоцтва?

Щось тут не так.

Якщо кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури визнала особу такою, що має достатній професійний рівень, щоб стати адвокатом, то яким боком рада адвокатів затягує видачу цій особі Свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю? Це ніби провчитись в університеті п’ять років, здати держекзамени, а потім бігати за деканом півроку, випрошуючи в нього диплом…

Цікаво, що за старим Законом України «Про адвокатуру», такого органу як Рада адвокатів взагалі не існувало (і не потрібен він нікому з адвокатів був до пана Портнова), а екзамени здавались, присяги приймались і Свідоцтва видавались протягом кількох днів після здачі іспиту (автор сам отримав і Свідоцтво і посвідчення адвоката 16.03.2001 р., на другий день після здачі, хоча Головою КДКА Рівненської області тоді була Савчук Ольга Михайлівна, яка проживала і практикувала в м. Остріг, за 40 км від Рівного). І щорічних внесків не було. І ніхто не намагався ніким керувати чи вказувати, роздавати індульгенції чи погрожувати розправою… І ніхто не цікавився особистим життям адвоката. Якщо це не стосувалось всієї колегії чи її інтересів.

Навпаки, адвокати приходили в КДКА за порадою, роз’ясненнями і допомогою.

Вони і зараз приходять в КДКА Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Директорії, 3, кв. 1.

Коментарі  

 
0 #1 МазурокAdvokat 24.07.2014, 04:43
Мабуть, не дуже той Мазурок і рветься в адвокати, раз стільки чекає, а не подає до суду.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ