Створено: 12 червня 2014 Автор: Ірина Троцька

Відтепер інспектори ДАІ будуть фіксувати з допомогою засобів фото або відеофіксації неправомірні дій водіїв, які намагатимуться дати їм хабара.
Ще у березні 2014 року Начальник Державтоінспекції України Анатолій Сіренко зазначав, що ні один факт прояву корупції працівниками ДАІ не залишиться без уваги і до кожного винного працівника будуть прийняті відповідні міри реагування.
Напевно на цю проблему спробували поглянути з іншого боку, оскільки в червні керівництвом ДАІ було надане доручення своїм регіональним підрозділам щодо фото і відеофіксації неправомірних дій з боку водіїв – спроб дачі хабара працівникам ДАІ, про що повідомляється у зверненні на офіційному сайті.

Начальник ДАІ назвав таке нововведення «додатковим стимулом для водіїв щодо виконання законів України».
Нагадаємо, за вказані дії передбачена кримінальна відповідальність ч.1 ст. 369 КК України - пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі карається штрафом від 8500 грн. до 12750 грн. або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк, із спеціальною конфіскацією. Відеозйомки неправомірних дій даішників українські водії запровадили самі, часто серед них зустрічаються і свідомі провокації. В Інтернеті можна переглянути багато відеоматеріалів, що їх фіксують.
Схоже, нововведення щодо фіксації самими працівниками ДАІ спроб дачі хабара водіями є відповіддю на таку зйомку водіями.
На жаль, чомусь фіксація як дій водіїв, так і дій інспекторів ДАІ не є чітко регламентованою і застосовується переважно у випадках, коли їх відносини вже набули спірного характеру.
За таких обставин виходить, що відеокамера стає додатковою зброєю з обох боків.
Ці питання слід вирішити, чітко врегулювавши процес відео і фотофіксації, щоб він був регламентований і суцільний, з визначенням належних засобів і обставин фіксування, а не відображав лише окремі моменти, що суб’єктивно будуть трактуватися кожною стороною.
Додатковим стимулом для дотримання правил дорожнього руху повинна стати визначеність у правах інспекторів та водіїв у разі застосування засобів фіксації правопорушень.
Доволі цікаво буде побачити механізм реалізації такої фіксації, а тим більше його юридичного оформлення з посиланням на законодавство та подальшого оскарження.

Ірина Троцька

 

 

 

Коментарі  

 
0 #1 GAI (геї)Микола 12.06.2014, 17:36
Які були, такі й заишились. І начальство в них таке ж саме - одні п...си.
От тепер введеуть їм новий показник - скільки "взаткодавцв" за місяць піймати мають! Але то ж вони самі і фіксувати будуть.
Не дай бог замало дасиш, а вони, пюююли, - зафіксують!!! Точно: здадуть і орден вчеплять.
А от як "нормальний суддя їхатиме чи прокурор, так той і так не дасть, то й фіксувати немає що.

Слава вільній Україні!
З люстрацією вас!!!
Цитата | Скарга
 
 
0 #2 Пану МиколіМикола Луцюк 12.06.2014, 17:55
Про орієнтацію керівництва ДАІ всім і так давно відомо.
В цьому повідомленні цікаве те, що працівники міліції обрали оригінальний спосіб боротьби з хабарництвом в своїх рядах: вони будуть фіксувати і (як наслідок) саджати тих, хто їх спокушатиме!
Оце клас!!!
А якщо дійсно, ще й ввести показник...
Жодного хабаря ніхто не дасть.
Вихід один - в нархоз.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ