Створено: 23 березня 2016 Автор: Яна Галицька

26 лютого 2016 року Рада адвокатів прийняла рішення в якому надала роз’яснення того, як правильно обчислити стаж роботи помічника адвоката, для того щоб звільнити особу від проходження стажування.

Зокрема, даний розрахунок починається з дати початку роботи, визначеної трудовим договором між помічником та адвокатом, за умови, що було дотримано вимоги положення про помічника адвоката, а також порядку ведення ЄРАУ щодо строків подання до відповідної ради адвокатів установлених документів помічника адвоката.

Також слід звернути увагу на те, що помічник адвоката може бути звільнений від проходження стажування, за умови, що має стаж роботи не менше одного року в сукупності за останні 2 роки на день звернення із заявою про допуск до складання кваліфікаційного іспиту.
Для того щоб отримати посвідчення помічника адвоката, адвокату чи об’єднанню, які уклали трудовий договір з помічником необхідно звернутися до ради адвокатів регіону із заявою про видачу такого посвідчення і внесення відомостей до ЄРАУ. Рада адвокатів регіону зобов’зується внести відповідні дані про помічника в 30 денний строк із дня надходження такої заяви і вже тоді видає посвідчення заяви видає. Зокрема, в даному Положенні є роз’яснення щодо того, який саме стаж зараховується для звільнення від проходження стажування, тобто враховується той період часу протягом якого помічник працював повний робочий тиждень, а роботодавець сплачував єдиний соціальний внесок до Державного бюджету України. Відповідно не може бути зарахований той час роботи, за якого помічник працював за сумісництвом та на умовах цивільно - правових договорів.
Отже, проаналізувавши Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», та Положення про помічника адвоката, можна зрозуміти, що не існує норм які вказують, що підставою для обчислення стажу роботи помічника адвоката є наявність посвідчення помічника адвоката, а відповідно і не встановлюють, що перебіг початку обчислення стажу роботи розпочинається з дати видачі посвідчення чи дати внесення даних про помічника адвоката до ЄРАУ.
Тому обчислення стажу здійснюється згідно з приписами законодавства України про працю, починається від моменту початку роботи, який визначено договором між адвокатом чи помічником, за умови що було дотримано вимоги Положення про помічника адвоката та Порядку ведення

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ