Створено: 22 березня 2016 Автор: Аліна Стовба

У разі невиконання даної вимоги адвокат може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності. Рада адвокатів України надала відповідне роз’яснення «Щодо гарантій адвокатської діяльності та окремих умов дисциплінарної відповідальності», затверджене рішенням № 74 від 26.02.2016 р.

Роз’яснення було надано на звернення Кваліфікаційно- дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області щодо дисциплінарної відповідальності адвоката, який діє без укладення договору про надання правової допомоги, та можливості притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката під час зупинення його права на заняття адвокатською діяльністю

За наслідками розгляду звернення Рада адвокатів прийшла до наступних висновків.

По-перше, адвокат зобов’язаний укладати з клієнтом договір про надання правової допомоги.
Системний аналіз частини першої статті 26 та частин першої і другої статті 27 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» дозволяє зробити висновок про те, що надання правової допомоги адвокатом без укладення договору в письмовій формі, зокрема, лише на підставі доручення, не допускається, окрім випадків, передбачених частиною другою статті 27 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Отже, укладення адвокатом договору про надання правової допомоги слід вважати обов’язком адвоката, передбаченим законом.

По-друге, надання правової допомоги без договору є підставою для  притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.
Вичерпний перелік підстав притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності передбачено у статті 34 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Зокрема, пунктом 7 частини другої статті 34 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлено, що порушення інших обов’язків адвоката, передбачених законом, відноситься до дисциплінарних проступків.
Можливість притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності за пунктом 7 частини другої статті 34 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» у випадку порушення ним інших обов’язків адвоката, зокрема, за надання правової допомоги клієнту без укладення договору про надання правової допомоги, слід оцінювати виходячи із загальних правових умов та порядку притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.
Водночас, у роз’ясненні зазначено, що поєднання адвокатом статусу фізичної особи-підприємця незалежно від виду підприємницької діяльності не є порушенням Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і Правил адвокатської етики та не може бути підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності. Разом з тим, варто зазначити, що наявність у особи статусу адвоката передбачає можливість її притягнення до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з підстав, передбачених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

З повним текстом наведеного роз’яснення Ради адвокатів України можна ознайомитись за посиланням: http://unba.org.ua/assets/uploads/legislation/rishennya/2016-02-26-r-shennya-rau-74_56ebaf5d9f6da.pdf

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ