Створено: 12 лютого 2015 Автор: Аліна Стовба

Окружний адміністративний суд м. Києва відкрив провадження за позовом Андрія Горшовенко до Міністерства юстиції України відносно законопроекту про адвокатську монополію.

У своєму позові, юрист Андрій Горшовенко зазначає, що Мін`юст «лобіює» через керівних осіб органів адвокатського самоврядування адвокатську монополію в судах та таємно розробляє реформу адвокатури ( з порушенням порядку загального обговорення) чим порушує його права як юриста та громадянина України.
Цікавим є те, що позивач просив суд залучити в якості третьої особи Президента України Петра Порошенко. Але це питання буде розглянуто після того, як суд отримає в обґрунтування своїх вимог від усіх учасників процесу додаткових письмових доказів.
Справу було назначено на 14.00 11 лютого 2015 року, але Окружний адміністративний суд м.Києва переніс розгляд справи на 14.00 25 лютого 2015 року. У зв`язку з тим, що Мін`юст не надав документів, які витребував суд. В свою чергу, представник Міністерства юстиції України зазначив, що законопроект розробляється окремим Координаційним центром правової допомоги і існують складнощі щодо підготовки потрібних документів через брак часу.
Суд заявив, що організаційні питання повинні бути вирішені перед тим як почнеться розгляд справи по суті.
Нагадаємо, що Мін`юст у червні 2014 року взяв курс на реформування адвокатури. В рамках якого пропонується монополія адвокатів на представництво в судах. Робота над проектом здійснюється групою по підготовці стратегії реформування судоустрою і судочинства, інших суміжних правових інститутів, розробки планів дій щодо її впровадження при Адміністрації Президента.
В той же час, депутатом Ігорем Лапіним вже зареєстровано законопроект №1794, який передбачає адвокатську монополію, але звужує повноваження вищих органів самоврядування. А саме, передбачає ліквідацію ВКДКА та скасування обов’язкового членства в НААУ. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ