Створено: 12 лютого 2015 Автор: Ірина Троцька

В результаті домовленості Національної асоціації адвокатів України з Федеральною палатою адвокатів Німеччини досягнуто домовленості щодо взаємного доступу до професії адвоката в Україні та Німеччині.
Для цього адвокату з України треба зібрати повний пакет документів, застрахуватись, мати фактичне місце роботи в Німеччині, не мати судимості та боргів, а також сплатити адвокатський внесок - близько 300 Євро.

Після цього українські адвокати матимуть право бути включеними в німецький реєстр адвокатів. Однак вони матимуть право практикувати на території Німеччини виключно з питань права України та міжнародного права. Надавати правову допомогу Клієнтам на території Німеччини з питань німецького права українські адвокати не мають права.
Відповідно до § 206 Федерального Положення «Про адвокатуру» громадянин держави-члена Світової організації торгівлі, який здійснює свою професійну діяльність, яка за освітою та повноваженнями відповідає професії адвоката згідно цього Федерального Положення, має право із використанням найменування професії держави походження для реалізації права у відповідних галузях права держави походження та міжнародного права відкривати на території Німеччини філію, якщо його за заявою буде прийнято до палати адвокатів, яка є відповідальною за територію, на якій відкривається філія.
Для цього адвокат повинен обрати необхідну регіональну колегію(раду) адвокатів Німеччини, до реєстру якої він планує бути включений.
Далі він подає до цієї ради заяву та наступні документи:
1. Заява про намір бути включеним в реєстр та заповнений формуляр.Заява пишеться німецькою мовою у довільній формі. Формуляр, який додається повинен бути заповнений німецькою мовою та підписаний, до формуляру додається автобіографія (з вклеєною фотокарткою) і опитувальна анкета (заповнюється німецькою та додається до листа), згода на обробку даних.
2. Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю(видане у відповідності до законодавства України).
3. Витяг з реєстру адвокатів України, завірений відповідним чином відповідною радою адвокатів регіону, або уповноваженим співробітником НААУ,РАУ.
4. Документ щодо страхування відповідальності адвоката, який оформлений відповідним чином із страховою компанією Німеччини відповідно до § 51 Федерального Положення «Про адвокатуру».
5. Документ про фактичну наявність адвокатського бюро або контори, мова йде про наявність фактичного робочого місця в Німеччині відповідно до § 27-29 Федерального Положення «Про адвокатуру» є обов’язковою (необхідно для прийняття кореспонденції і для визначення безпосередньої адреси адвоката).
6. Документ, підтверджуючий відсутність у адвоката боргових зобов’язань. Таким документом може слугувати власноруч написана заява, яка буде гарантією відсутності боргових зобов’язань.
7. Довідка про несудимість. Отримується на загальних підставах в Україні.
8. Свідоцтво про народження та паспорт (персональні документи). Надається в копіях. Якщо є в наявності – надається диплом про присвоєння академічного ступеня.
9. Адвокат повинен сплатити внесок. Необхідно сплатити щорічний внесок до обраної колегії (відповідно до внутрішніх правил сплати внеску) та внесок у розмірі за обробку даних. Кожна рада адвокатів встановлює свій розмір внеску, який різниться по всій території Німеччини (приблизно 300 Євро).
Коли всі документи зібрані, їх необхідно перекласти на німецьку мову, а справжність перекладу засвідчити нотаріально з відповідним проставленням апостилю у відповідності до Гаазької конвенції.
Федеральне Положення визначило і назву адвокатів з України, які внесені в реєстр адвокатів Німеччини – такі адвокати зобов’язані називатись Advokat aus Ukraine і не мають права називатись Rechtsanwalt (адвокат в перекладі з німецької ).
Зразки формулярів та заяв для тих, хто виявить бажання стати німецьким адвокатом з України – на сайті НААУ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ