Створено: 30 січня 2015 Автор: Аліна Стовба

Через неузгодженість ч.2 ст.63 Правил адвокатської етики та ч.3 ст.33 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» у КДКА виникли проблеми з розглядом скарг на адвокатів-членів адвокатського самоврядування до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Згідно з ч.2 ст. 63 ПАЕ, у разі звернення із скаргами щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності за порушення Правил адвокатської етики адвокатів, яких обрано до органів адвокатського самоврядування, чи якщо скаржниками стосовно порушення цих Правил виступають адвокати, яких обрано до органів адвокатського самоврядування, з метою забезпечення неупередженості та об’єктивності при розгляді зазначених скарг Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури забезпечує перерозподіл та направлення таких заяв (скарг) для розгляду до КДКА іншого регіону, ніж регіон, в якому зазначений адвокат входить до органів адвокатського самоврядування.
Але, відповідно до ч.3 ст. 33 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», дисциплінарне провадження стосовно адвоката повинно здійснюватися кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури виключно за адресою робочого місця адвоката, зазначеною в Єдиному реєстрі адвокатів України.
29 січня в Києві відбулося засідання ВКДКА, під час якого обговорювалось питання необхідності виключення з Правил адвокатської етики спірних положень частини 2 ст.63 ПАЕ. Наразі, відомо,що остаточного рішення не було прийнято, а сам з’їзд продовжить свою роботу 13 лютого.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ