Створено: 21 листопада 2014 Автор: Микола Луцюк

Всім адвокатам відомо, що 20 листопада 2014 року мав пройти ІІІ З’їзд адвокатів України, котрий повинен був відбутися в «Евентум Холл» м. Мукачево. Однак, не все так просто. З’їзд був проведений не в місці, визначеному Радою адвокатів України, а в іншому, про яке делегатів повідомили фактично вже по прибуттю, і вся адвокатська братія (крім адвокатів м. Києва) намагалась провести таки З’їзд в актовому залі агроколеджу м. Мукачево, куди оперативно переїхали.

Коли адвокати прибули в місце проведення З’їзду «Евентум Холл» о 10 годині для реєстрації, їх туди банально не пустила охорона, мотивуючи це відсутністю чи розірванням договору оренди. Делегатів почали реєструвати прямо на вулиці, була викликана слідчо-оперативна група, котра почала фіксувати правопорушення та складати протокол про недопуск делегатів на З’їзд.
Цікаво, зо на З’їзд прибуло 60 делегатів від м. Києва, проте за списками РАУ могло бути зареєстровано лише 34 адвокати. Кияни настоювали на допуску всіх делегатів, відбулись перепалки.
Близько 12 год. 20 хв. адвокати зібрались в актовому залі агроколеджу м. Мукачево, який був терміново наданий на прохання адвоката Ігоря Черезова і Голова НААУ Ізовітова Л.П. повідомила всім що київська делегація взагалі відмовилась реєструватись на З’їзді.
Після обрання голови та секретаря З’їзду, зареєстровані делегати проголосували за зміну місця проведення З’їзду (з вул. Автомобілістів, 13 (Евентум Холл) на вулицю Матросова, 32 (агроколедж)). Проголосували: «за» - 181 делегат, «проти» - 9, «утрималось» – 5.
Після цього З’їзд привітав Генеральний прокурор України В. Ярема.
Була обрана лічильна комісія з 17-ти чоловік (всіх бажаючих), редакційна – 4 чоловіки та мандатна комісія – 17 чоловік.
О 13 год. 20 хв. мандатна комісія провела засідання та розпочала заміну тимчасових посвідчень делегатів на постійні.
О 17 год. 30 хв. мандатна комісія перевірила дані протоколів та встановила, що заміні підлягають 199 тимчасових мандатів, з яких 188 – обраним делегатам, а 11 – кооптованим.
Весь цей час адвокати обговорювали питання адвокатських внесків, обрання членів ВРЮ, була пропозиція внести зміни в Конституцію України – додати окремий розділ про адвокатуру (про прокуратуру ж є!) тощо.
Лише о 18 год. 15 хв. мандатною комісією було видано 197 мандатів обраним делегатам та 10 – кооптованим (адвокати з Полтавської області мандатів не отримали), З’їзд розпочав роботу, після обговорення було затверджено регламент та прийняте рішення голосувати відкрито по питанню призначення члена кваліфікаційної комісії прокуратури, яким і було обрано Коваленко Анатолія Анатолійовича (м. Київ).


Обговоривши та проголосувавши за звернення від імені З’їзду по різних питаннях (ці звернення має допрацювати ревізійна комісія), делегати заслухали Голову ВРКА, робота якої вже 4 місяці була заблокована та прийняли рішення про внесення змін в Положення про ВРКА, збільшено кількість членів на 6 чоловік, та про преміювання членів ВРКА.
Близько 19 год. 30 хв. за пропозицією Павла Гречковського було оголошено перерву в роботі З’їзду з тих причин, що немає кінцевого рішення суду з питань правомірності обрання делегатів в ВРЮ, обраних ще Позачерговим З’їздом адвокатів 26 квітня 2014 року, а тому наразі обирати нових членів є передчасним. З’їзд продовжить свою роботу після оголошення про це Головуючою З’їздом (Вікторія Гайворонська з м. Харків).

Голова Ради адвокатів м. Києва Рафальська І.В. вже дала інтерв'ю в пресі, зокрема, вказавши: «Ми прибули на місце проведення з'їзду, але будівля була закрита, нам було відмовлено в реєстрації. Частина учасників поїхала в невідоме місце, де будуть голосувати без нас. В результаті членів Вищої ради юстиції та представника дисциплінарної комісії прокурорів вибирають без найчисленнішої групи адвокатів Києва, при цьому на з'їзді в Мукачеві беруть участь адвокати від Донецької області і Криму».
"Адвокати, які приїхали з окупованих територій Донецька та Криму, своїм рішенням можуть нанести репутаційні ризики всієї судової системи", - каже Рафальська І.В.
За словами адвоката, вони вимагатимуть перенести дату з'їзду, щоб у ньому могли взяти участь представники всіх регіонів.
"Інакше Рада адвокатів міста Києва буде домагатися визнання з'їзду неправомірним", - стверджує Рафальська І.В.

Коментарі  

 
+1 #1 Комментарий Загарии по поводу Съезда в Фейсбукеza Zagaria 22.11.2014, 07:24
По следам Съезда адвокатов или адвокаты на колесах

После успеха III-го Съезда адвокатов, прекрасно организованного и великолепно проведенного НААУ на базе аграрного колледжа в Мукачево, а также, учитывая неимоверную тягу РАУ лучше узнать географию Украины, посетив вместе с делегатами Съезда все самые отдаленные уголки родного края, выхожу с предложением продолжить III-й Съезд в одном из ПТУ Цюрупинска.

Мотивация: насколько далеко, настолько же и неудобно, плюс рядом заповедник Аскания Нова и отличный еще неизученный уголок Херсонщины! Чтобы хоть как-то выйти на уровень Съезда в Мукачево в части прекрасно организованной регистрации делегатов в комфортабельных автобусах, стоящих на обочине дороги при въезде в Мукачево, предлагаю разбить палаточный лагерь регистрационной группы где-то неподалеку в полях одной из агроферм Цюрупинска (аграрная тема уже стала близка адвокатам) или одолжить шатер у одного из местных шапито, что, кстати, привнесет элемент столь приятной новизны в традиции проведения Съездов адвокатов. Безусловно, Cъезд в Цюрупинске станет несомненным шагом вперед в демократизации адвокатского самоуправления, которое неизменно демонстрирует свою приверженность экзистенциальны м ценностям превращения абсурда в норму.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ