Створено: 27 серпня 2014 Автор: Ірина Троцька

3 серпня набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України», яким запроваджено новий загальнодержавний військовий збір, що сплачується за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.
Згідно цього Закону платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 ПК України:

- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
- податковий агент.
Об’єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Згідно п.п.14.1.180. п. 14. 1. ст. 14 ПКУ податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IVцього Кодексу.
Податковий кодекс України, Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачають обов’язковість утримання податку на доходи з фізичних осіб та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у тому числі щомісячну звітність щодо найманих працівників з боку адвоката, який є податковим агентом щодо помічника адвоката.
Виходячи з аналізу зазначених норм, самі адвокати не сплачують за себе військовий збір із доходів, отриманих у межах їх діяльності.
Та якщо у адвоката є помічник, якому за трудовим договором(контрактом) виплачується винагорода, то адвокат у такому випадку виступає податковим агентом, який повинен сплачувати військовий збір.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового Кодексу.
Відповідальними до пп. 1.5 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПК за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 ПК, тобто також адвокати, як податкові агенти.
Нагадаємо, оподаткуванню військовим збором підлягають доходи нараховані після 03.08.2014 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ