Створено: 22 липня 2014 Автор: Ірина Троцька

Заступник голови НААУ Валентин Гвоздій  планує підготувати відкриту он-лайн виставку матеріалів з історії адвокатури. Відкрити адвокатський спадок було вирішено на нараді спільно з керівником науково - методичного Центру досліджень адвокатури і права НААУ Іриною Василик.

Збирати такі матеріали планують у музеях, архівах та бібліотеках, в яких намагатимуться знайти та показати публіці найцікавіші моменти з історичного минулого розвитку адвокатури. Ініціатори бажають віднайти забуті імена адвокатів, які повинні посісти гідне місце серед Героїв України – які попри репресії і наперекір владі, часто ризикуючи власним життям, виконували свій обов’язок.

 

Архівні матеріали Тернопільщини, Київщини, повоєнна преса вже стали джерелом інформації про правозахисників минулих часів. Перший том з нарисів історії адвокатури вже побачив світ. У другому планують розповісти про волинську, східногалицьку, буковинську та харківську адвокатуру. Початок дослідження братимуть ще з ХV cтоліття.

Звичайно, адвокатура України не така багата на пам’ятки і у ній не знайти древні рукописи, як у Стародавньому Римі чи Греції.

Та все ж, до формування он-лайн виставки запрошують всіх небайдужих, хто має змогу надати копії предметів, документів, нагород, які наглядно покажуть адвокатську діяльність минулих літ.

Серед бажаних на виставці артефактів - листування, скарги, твори та праці адвокатів минулих поколінь, печатки, гербові знаки адвокатів, відзнаки, нагороди, грамоти, якими колись нагороджували тих, хто відстоював права людей.

В сьогоднішньому стані адвокатура теж видається не менш цікавою – деякі адвокати в зв’язку з нещодавніми подіями повідомляли про репресії стосовно адвокатів, які мали особливу думку на розвиток подій в адвокатурі. Хто знає, можливо в майбутньому докази цього можна буде також помістити на виставку для досвіду майбутніх поколінь.

Усіх адвокатів, зацікавлених в наданні інформації та роботі по піднятому питанню просять безпосередньо спілкуватись по Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з керівником Центру досліджень адвокатури і права, доцентом Василик Іриною Богданівною.

Ірина Троцька.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ