Створено: 09 липня 2014 Автор: Super User

Відтепер за 2015 рік адвокатські внески всі адвокати змушені будуть заплатити не до 31 березня (як це було раніше), а до 31 січня. Таке рішення було прийняте Радою адвокатів України, котра внесла зміни в Положення про щорічні внески та Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України. Разом з тим, відтепер такий вид дисциплінарного стягнення як попередження (що застосовувався до адвоката в разі місячної затримки у сплаті адвокатського внеску) – скасовано і місцеві кваліфікаційно-дисциплінарні комісії будуть в кожному конкретному випадку визначати міру покарання «неплатоспроможним» адвокатам.

 

Нарешті місцевим органам адвокатського самоврядування надано право надавати індивідуальну розстрочку окремим адвокатам при сплаті щорічних внесків (про що вже неодноразово піднімалось питання).

З питань ведення реєстру адвокатів, то зміни полягають в тому, щоб в реєстрі окремо відображалась інформація про сплату адвокатом щорічного внеску, а якщо бідолага гроші не сплатив – інформацію про такого адвоката можуть приховати і не публікувати на офіційному сайті НААУ.

Окремо Рада адвокатів України вказала Вищій кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури на необхідність активнішого притягнення адвокатів за неналежну дисципліну при сплаті щорічних адвокатських внесків, до відповідальності, інакше запити ВКДКА про отримання коштів від внесків адвокатів на здійснення своєї діяльності РАУ не зможе надалі задовольняти в повній мірі. При цьому РАУ виділило ВКДКА наступні 300 000 гривень для покриття поточних витрат.

Так що, якщо ВКДКА не буде слухатись, - гроші більше не отримає.

Хотілося б нагадати адвокатам, що своїм недавнім рішенням ВКДКА визначила, що факт невиконання рішень органів адвокатського самоврядування щодо термінів сплати адвокатських внесків не є дисциплінарним проступком адвоката

Але, чи не зміниться відтепер практика ВКДКА?..

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ