Друк

Що краще оформлення заповіту на спадкове майно чи договір дарування?

Коментарі  

 
0 #1 RE: Заповіт чи договірАліна Стовба 11.12.2017, 10:54
Доброго дня!
При вирішенні цього питання Ви маєте розуміти деякі відмінності між зазначеними правочинами, а саме:
1)Момент переходу права власності на нерухомість. За договором дарування право власності до обдарованого переходить з моменту нотаріального посвідчення договору і проведення державної реєстрації. Фактично з цього моменту обдарований набуває всіх прав власника, в тому числі право виселення дарувальника, право продажу, укладення договору оренду, передачі майна в заставу та інше. За заповітом право власності переходить до спадкоємців після 6 місяців з дня смерті спадкодавця.
2)Фінансові витрати. В обох випадках Ви маєте сплатити за послуги нотаріусу. Але при договорі дарування сплаті підлягає державне мито – 1% від суми договору + проведення оцінки майна. Також обдарований має сплатити податок за отримане майно. У випадку заповіту підлягає сплати державне мито – 0, 50 неоподаткованог о мінімуму доходів громадян. А спадкоємець має сплатити податок за отримане в спадок майно (крім спадкоємців першої черги).
3)Можливість скасування чи зміни правочинів. Заповіт спадкодавець може змінювати протягом всього життя необмежену кількість разів або взагалі скасувати його. Договір дарування можна розірвати в судовому порядку у виняткових випадках і тільки протягом 1 року з дня його укладання.
4)Також майте на увазі, що при заповіті зберігається право на обов’язкову частку інших осіб (неповнолітніх дітей спадкодаця, та інших). Тобто, навіть при наявності заповіту, ці особи будуть мати право на частку в цьому майні.
Це загальні відмінності цих двох правочинів. При обранні якогось виду правочину, треба враховати конкретні обставини справи.
Цитата | Скарга
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОЇ ЮРИДИЧНОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ, ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ НИЖЧЕ:Click on the image to change it

Всі надані на даному сайті консультації є абсолютно безкоштовними та неперсоніфікованими, тобто, рекомендації, висловлені тут, не стосуються ані конкретних справ, ані конкретних клієнтів і не можуть бути розцінені будь-ким як офіційна юридична консультація юриста чи адвоката, надана клієнту. Публікації коментарів до запитів відвідувачів також не можуть розцінюватись як виникнення правових зобов'язань між відвідувачем та адвокатом, юристом чи сайтом, а надання безоплатних юридичник консультацій - публічною офертою чи персоніфікованою рекламою діяльності адвокатів - учасників ресурсу.

В разі необхідності кваліфікованої юридичної допомоги (консультації) адміністрація рекомендує звертатись з таких питань безпосередньо до адвоката (юриста) з метою вирішення питання укладення договору про надання правової допомоги, натиснувши тут.