ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

01601, м. Київ, вул, Липська, 18/5, тел.277-76-15, факс 277-76-11

 

 

10.11.2011 № 12-6621/11

 

Апеляційним судам

Територіальним управлінням

Державної судової адміністрації України

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

(зі змінами внесеними листом Державної судової адміністрації України № 12-4618/13 від 16 серпня 2013 року)

 

У зв'язку з набранням чинності Законом України «Про судовий збір» (№ 3674-VI від 08 липня 2011 року ) (з 01 листопада 2011 року) повідомляємо таке.

Судовий збір відповідно до Закону може сплачуватися як у безготівковій, так і в готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку та справляється за місцем розгляду справи.

Для зарахування коштів судового збору до спеціального фонду державного бюджету Державною казначейською службою України (далі - ДКСУ) відкриваються спеціальні рахунки в розрізі усіх її територіальних підрозділів.

У разі коли громадянин проживає не за місцем розгляду справи судовий збір може бути перерахований через будь-яку установу банку чи відділення зв'язку із зазначенням необхідних реквізитів.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Судовий збір обраховується у гривнях та копійках.

Документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

Документ про сплату судового збору додається до позовної заяви, апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови суду, до інших заяв щодо здійснення судом певних дій, за які передбачено сплату судового збору  відповідно до Закону України «Про судовий збір».

У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку.

При заповненні платіжного документа у графі «код» платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

У графі «призначення платежу» вказується:

«Судовий збір за позовом __________________ (ПІБ чи назва установи,організації позивача), __________________ (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ _____________________ (суду, де розглядається справа)».

Із реквізитами для сплати судового збору можна ознайомитися на офіційному веб - порталі судової влади України (www.court.gov.ua).

Начальникам територіальних управлінь Державної судової адміністрації України довести зміст інформаційного листа до місцевих загальних судів, місцевих господарських судів та місцевих адміністративних судів.

Керівникам апаратів судів забезпечити розміщення змісту інформаційного листа на веб-сторінках судів та на інформаційних стендах (дошках) судів для ознайомлення платників судового збору.

Звертаємо увагу на те, що лист Державної судової адміністрації України від 24 жовтня 2011 року N 11-6279/11 було відкликано листом Державної судової адміністрації України від 26 жовтня 2011 року N 11-6329/11.

 Заступник Голови                                                                                                              В. Півторак

ДОВІДНИК РІВНЕНЩИНА ЮРИДИЧНА

Суди України
Суди обласного рівня
Місцеві загальні суди
Довідник кодів судів
Прокуратура Рівненської області
Міські та районні прокуратури
Адвокати Рівненської області
Нотаріуси Рівненської області
Державні нотконтори
Приватні нотаріуси
Органи юстиції
Районні, міські управління юстиції
Відділи ДВС Рівненської області
Відділ ДВС м. Рівне
Відділи ДРАЦС (ЗАГСи)
Органи реєстрації речових прав
Реєстраційні служби
ДП «Центр земельного кадастру»
Органи влади та управління
УМВС України
Головні та обласні управління
УДАІ УМВС України
УМВС України в Рівненській області
ВДАІ УМВСУ в Рівненській області
ДІМ Рівненського МВ УМВС
ДІМ РІвненського РВ УМВС
Управління СБУ
Міністерство доходів і зборів
Державна міграційна служба
Державна пенітенціарна служба
СІЗО
Пенсійний Фонд
Управління праці та соцзахисту
Центри зайнятості
Держказначейство
Центри адмінпослуг
Підприємства ЖКГ
Індекси інфляції
1991-1995 р.р.
1996-2000 р.р.
2001-2005 р.р.
2006-2010 р.р.
2011-2015 р.р.
Судовий збір
Інформація ДСА
Розміри ставок
Пільги
Прожитковий мінімум
Мінімальна зарплата

КНИГА СКАРГ ТА ПРОПОЗИЦІЙClick on the image to change it