Створено: 07 травня 2015 Автор: Аліна Стовба

Кабінет міністрів України скасував державне і муніципальне регулювання тарифів на пасажирські перевезення (крім залізничних). Відповідне рішення закріплене постановою уряду №240 від 25 березня.

Нагадаємо, що раніше відповідно до постанови Кабміну №1548 від 25 грудня 1996 року «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» органи державної виконавчої влади та виконавчі органи міськрад встановлюють тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському, внутрішньообласному сполученні. Наразі ця норма вже вилучена.
Крім того, скасовується норма про те, що обласні, Київська, міські державні адміністрації, виконавчі органи Львівської і Криворізької міськрад регулюють (встановлюють) тарифи на перевезення пасажирів і вартість проїзних квитків у міському пасажирському транспорті: метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі (це ті, що працюють в звичайному режимі руху).
В березні автоперевізники зверталися з проханням до Мінінфраструктури, щоб відомство звернулося до облдержадміністрацій і міськрад щодо невідкладного перегляду чинних тарифів на міські, приміські та міжміські внутрішньообласні автобусні маршрути з метою приведення їх до економічно обґрунтованого рівня.
В свою чергу, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський заявив, що вже підписав листа з проханням до кінця 2015 року ввести мораторій на регулювання тарифів на внутрішньообласні перевезення облдержадміністраціями та міськрадами. Водночас, за його словами, міністерство не розглядає можливість повного скасування контролю над ціноутворенням у сфері пасажирських перевезень.
Але вже в квітні, Антимонопольний комітет України надав Міністерству інфраструктури обов'язкові для розгляду рекомендації з метою недопущення встановлення необґрунтованих тарифів на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ